piłka nożna / Ekstraklasa
piłka nożna / Ekstraklasa -
Końcowe odliczanie
autor: Bengoro Rozgrywki PKO Ekstraklasy są już na ostatniej prostej. Portowcy cały czas rywalizują z Lechem Poznań o miejsce na ligowym podium. Do Szczecina ponownie przyjedzie Kosta Runjaić. Trener, który zbudował solidne fundamenty Pogoni i dał jej pierwszy medal po wielu latach, tym razem stanie pod drugiej stronie barykady. Prowadzona przez niego Legia Warszawa w miniony wtorek sięgnęła po Puchar Polski. Początek spotkania o godzinie 17:30, a poprowadzi je Damian Sylwestrzak.
Po fatalnych poprzednich rozgrywkach w Warszawie pozostało już tylko wspomnienie. Legioniści aktualnie zajmują drugą pozycję w tabeli i najprawdopodobniej tak już pozostanie. Tak jak wspomnieliśmy zespół dołożył do swojego dorobku trofeum. We wtorek Legia po rzutach karnych pokonała Raków Częstochowa i sięgnęła po dwudziesty w historii Puchar Polski. To bez wątpienia zadowalający wynik. Przez chwilę wydawało się nawet, że Wojskowi mogą zagrozić piłkarzom z Częstochowy w zdobyciu mistrzostwa, ale tak się nie stało.

Legia przyjedzie do Szczecina po ciężkim finałowym boju. Stołeczni od 6. minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę. Regulaminowy czasy gry i dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia, czyli w nogach piłkarze mają 120 minut rywalizacji. Na boisku w Szczecinie zabraknie na pewno Filipa Mladenovicia. Serb został ukarany trzymiesięczną pauzą od gry za swoje zachowanie po meczu finałowym z Rakowem. Nadmiar żółtych kartek wyklucza z udziału Rafała Augustyniaka.

- Pogoń za mojej kadencji z każdym miesiącem i rokiem się rozwijała. W tych rozgrywkach prezentują się bardzo dobrze. Kontynuują historię sukcesu, którą zapoczątkowałem. Wiedząc, jakie są okoliczności, będzie to mecz na szczycie ekstraklasy. Obie drużyny grają o wysoką stawkę. Chcielibyśmy wygrać 4 ostatnie mecze, i z takim podejściem i pazernością chciałbym, żebyśmy się zaprezentowali. Zagramy na pięknym, nowym stadionie, będzie komplet publiczności, będzie świetna atmosfera, świetna murawa. Zagrają drużyny o ofensywnym usposobieniu. Nie można było sobie wymyślić lepszego przeciwnika po zdobyciu Pucharu Polski - mówił przed meczem Kosta Runjaić.

Portowcy pozostają niepokonani w lidze od siedmiu spotkań. Jest to najlepsza passa zespołu pod wodzą Jensa Gustafssona. Dzięki dobrej postawie Pogoń wciąż ma szansę wywalczyć brązowy medal, co w perspektywie całego sezonu byłoby na pewno sukcesem. Wczorajsze zwycięstwo Lecha z Carcovią wymusza na Dumie Pomorza zwycięstwo w niedzielnym meczu. Tylko trzy punkty pozwolą przeskoczyć w tabeli Kolejorza.
źródło: własne/Legia Warszawa