piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Cenne zwycięstwo sianowianek
Piłkarki sianowskiej Victorii SP 2 wygrały bardzo ważne spotkanie w rozgrywkach IV Ligi Kobiet z Energetykiem Junior Gryfino. Bardzo istotne w kontekście powrotu na III ligowe boiska. Obecna IV liga kobiet składa się z zespołów z dwóch województw : lubuskiego i zachodniopomorskiego. Najlepsze zespoły z tych województw po zakończonych rozgrywkach uzyskają awans do III ligi. Pierwsza połowa meczu rozgrywanego w Gryfinie była wyrównana i nie przyniosła żadnemu zespołowi korzyści bramkowych i zakończyła się wynikiem 0:0.
Drugą połowę lepiej zaczęły piłkarki z Gryfina i już w 47 minucie mogły strzelić bramkę. Na szczęście dla sianowianek piłka po uderzeniu jednej z gryfinianek przeleciała tuż obok bramki. Oba zespoły w tej połowie grały dość agresywnie i próbowały zmienić wynik spotkania na swoją korzyść. W 68 minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego z 30 metrów popisała się Marta Fil, ale lecącą w okienko bramki gospodyń wspaniałą robinsonadą obroniła bramkarka Energetyka. Minutę później bo 69 minucie było już 1:0 dla Victorii SP 2 Sianów . Rzut rożny egzekwowany przez Martę Fil wykończyła niezawodna, najlepsza strzelczyni sianowskiego zespołu Malwina Grzelak. Niestety sianowianki niedługo cieszyły się prowadzeniem bo już w 70 minucie Wiktoria Drelinkiewicz po zagapieniu się formacji obronnej Sianowa wyrównała stan spotkania na 1:1. W 76 minucie piłkarki Energetyka mogły prowadzić 2:1 ale zmarnowały rzut karny podyktowany za przypadkową rękę jednej z zawodniczek z Sianowa. W 82 minucie ładną akcją lewą stroną boiska popisała się Monika Garbicz a jej podanie wykończyła Marta Fil i sianowianki objęły prowadzenie 2:1 i  po mimo wielu prób z obu zespołów w końcowych minutach meczu wynik spotkania już nie uległ zmianie. Następny mecz sianowianki rozegrają u siebie w Sianowie 17 października 2021 r. o godzinie 13.00 z MLKS Budowlani Lubsko.

Skład Victorii SP 2 Sianów: Klaudia Majerczak, Amelia Babirecka, Malwina Grzelak, Monika Garbicz, Natalia Mazurczak, Joanna Sikorska, Marta Fil, Iwona Grub-Malinowska ( 46 Aleksandra Małolepszy), Eliza Cichoń, Pola Pasik, Wiktoria Huda.

Trener sianowskiego zespołu Jędrzej Bielecki i kierownik zespołu Jacenty Życiński relacjonując spotkanie podkreślili wielkie zaangażowanie i ambicję swojego zespołu. Mamy teraz bardzo młody zespół. Z składu z poprzedniego sezonu zagrały tylko Malwina Grzelak, Klaudia Majerczak, Marta Fil i Joanna Sikorska i to właśnie one drygowały naszymi młodymi dziewczynami czego efektem było zwycięstwo z zupełnie dobry zespołem Energetyka. Mecz był wyrównany i wcale nie musiał się zakończyć naszym zwycięstwem ale super, że tak się stało. Mamy bardzo fajne młode dziewczyny ale są mało doświadczone i czeka je wiele pracy, a one tego się nie boją. Cieszymy się z trzech punktów i liczymy na wygraną w następnym meczu.
źródło: Victoria SP2 Sianów