piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Pewna wygrana z Zefirem Wyszewo
autor: Ariel SzydłowskiPewnym zwycięstwem żółtozielonych zakończył się mecz IV kolejki z Zefirem Wyszewo.

Policzanie od początku meczu starali się przejąć inicjatywę i szybko zdobyć bramkę, która pozwoliłaby dać trochę spokoju na boisku.
Jednak to goście na początku spotkania mogli wyjść na prowadzenie. Na szczęście napastnik Zefiru nie wykorzystał doskonałej okazji po błędzie naszej obrony. W odpowiedzi żółtozieloni mieli dwie szanse na objęcie prowadzenia.
Najpierw strzał debiutującego w barwach Chemika Manolo Ponce Garcia był za słaby, a w drugim przypadku swojej okazji nie wykorzystał Dominik Dąbrowski. W 18 minucie meczu chemicy przeprowadzili szybką kontrę, po której bramkę mógł zdobyć także Dawid Szala. Nie trafił on jednak czysto w piłkę i ta przeleciała obok słupka bramki gości. Chemik przez całą pierwszą połowę próbował zdobyć bramkę jednak tego dnia dobrze spisywała się obrona drużyny gości. Wreszcie w 44 minucie meczu po indywidulanej akcji bramkę dla Chemika zdobył Steve Endene. Początek drugiej części to ataki Chemików i coraz bardziej widoczna przewaga zespołu z Polic, a jej udokumentowaniem była bramka Dawida Drumlaka w 70 minucie spotkania. Dawid przejął bezpańską piłkę i atomowym strzałem zza pola karnego trafił do siatki rywali. Wynik meczu w 90 minucie spotkania ustalił Michał Jęśko, który wykorzystał podanie Moutinho i z najbliższej odległości pokonał golkipera gości. Zaraz po bramce na 3:0 sędzia główny Piotr Bieniek zakończył spotkanie. Ostatecznie żółtozieloni wygrali z Zefirem Wyszewo 3:0.

Chemik: Popiołek - Korzec(64' Dyczewski), Andrzejewski, Bieniek, Białek, Endene(75' Moutinho), Szala(58' Jęśko), Dąbrowski(80' Szczytniewski), Data, Ponce Garcia, Drumlak

1:0 - 44 min Steve Endene

2:0 - 70 min Dawid Drumlak

3:0 - 90 min Michał Jęśko