piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Dotkliwa porażka sianowianek
autor: victoria sp2 sianówW swoim pierwszym meczu kontrolnym na boisku w 2020 roku wysokiej porażki doznały drugoligowe piłkarki sianowskiej Victorii SP2. Przegrały aż 14:1 a ich przeciwnikiem na sztucznej nawierzchni w Rewalu był KKP Bydgoszcz, zespół grający w Ekstralidze Kobiet. Sianowianki zupełnie dobrze rozpoczęły spotkanie. Przez pierwsze 20 minut można powiedzieć były równorzędnym przeciwnikiem dla bydgoszczanek. Niestety w 22 minucie błąd sianowskiej bramkarki skończył się stratą bramki i w szeregi piłkarek z Sianowa wkradła się niepewność w swoje siły, czego efektem były następne stracone bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 6:0 dla ekipy z Bydgoszczy .
Większość bramek to głównie proste błędy w kryciu przeciwniczek. Zupełnie dobrze zaczęła się dla sianowianek druga połowa bo stworzyły 2 dobre sytuacje do strzelenia bramki z czego jedną wykorzystała Malwina Grzelak. Niestety im było bliżej końca meczu tym było gorzej. Sianowianki na mecz pojechały w niepełnym składzie i na dodatek tylko w 13. Już w pierwszej połowie musiała zejść niedysponowana Anita Czerwik i Agata Czaban po uderzeniu w głowę. W ich miejsce weszły młode mało doświadczone piłkarki z
Sianowa. W drugiej połowie przy stanie 1:7 po faulu bydgoszczanek kontuzji uległa Agnieszka Pencherkiewicz i sianowianki do końca meczu grały w dziesiątkę, co odbiło się na ich grze i straconych bramkach.

W drugiej połowie sianowianki straciły jeszcze 8 bramek i spotkanie skończyło się ostatecznie wynikiem 14 do 1 dla KKP Bydgoszcz. Pomimo straty tylu bramek Victoria SP2 nie murowała bramki i próbowała grać otwarty futbol. Niestety konsekwencją tego była dotkliwa porażka. Po meczu trener zespołu Jędrzej Bielecki powiedział, że spodziewał się porażki, ale nie w takim rozmiarze. Dla naszych dziewczyn było to pierwsze spotkanie kontrolne na boisku, natomiast bydgoszczanki grały już piąty mecz kontrolny. One są na zupełnie innym etapie przygotowań. Rozgrywki rozpoczynają już 29 lutego a my dopiero 21 marca i można było się spodziewać problemów. Przeciwnik przebywa na obozie w Rewalu i to też bardzo sprzyja budowaniu lepszej formy. Porażka boli, ale zdajemy sobie sprawę gdzie gramy i na jakim etapie przygotowań jesteśmy. W chwili obecnej to był dla nas zbyt wymagający przeciwnik. Nic trzeba to jakoś przeżyć i  wziąć się do roboty. W dniach 8-9 lutego sianowianki zagrają w turnieju halowym w Luzino.

W sianowskiej drużynie zagraly: Oktawia Kaszewska, Agata Czaban (30 Daria Zbrzeźniak), Agnieszka Pencherkiewicz, Wiktoria Kaszyńska, Karolina Kawałek, Anita Czerwik (45 Katarzyna Rawłuszewicz), Marta Fil, Oliwia Żywanowska, Dagmara Petrus, Wiktoria Robakowska, Malwina Grzelak.
źródło: Victoria SP2 Sianów