piłka nożna / III liga Bengoro - 10.10.2024 09:47
Czas na przełamanie
autor: choro4W najbliższą sobotę, o godzinie 15:00, na stadionie im. Leszka Zakrzewskiego w Świnoujściu, odbędzie się spotkanie 12. kolejki Betclic 3. Ligi pomiędzy Flotą Świnoujście a Cartusią 1923 Kartuzy.

Trzecioligowe serie meczów u siebie jakoś nie wychodzą Flocie na zdrowie. W sezonie 2020/21 kończyliśmy jesień dwoma meczami u siebie z drużynami koszalińskimi - Bałtykiem i Gwardią - i oba przegraliśmy odpowiednio 0-3 i 1-2. W dodatku wiosnę rozpoczynaliśmy domowym meczem na Warszowie z Polonią Środa Wielkopolska i on też był przegrany 1-2.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 07.10.2024 10:38
Chemik nie sprawił kolejnej niespodzianki
autor: tkowTym razem sensacji nie było, LOTTO Chemik Police, który w tym sezonie musi zaakceptować pozycję underdoga, nie zdołał sprawić drugiej niespodzianki i pokonać MOYA Radomki Radom, Przyjezdne wygrały 3:1, choć nie były to trzy punkty, które łatwo trafiły na ich konto.

3:1 po bloku na Martynie Grajber-Nowakowskiej prowadziły radomianki. Przyjmująca Chemika szybko doprowadziła do wyrównania. Gospodynie jednak stały w roli goniących za sprawą błędów własnych. Skończony atak Julii Hewelt i as oznaczały kolejny remis (5:5). Bardzo dobrze grały w elemencie blok obrona przyjezdne, po kontrach Dagmary Dąbrowskiej zyskały wyraźny impuls. Po chwili ponownie zatrzymana została Grajber-Nowakowska, koncert w polu serwisowym rozgrywała Martyna Piotrowska (10:5). Nie utrzymały jednak poziomu skuteczności i konsekwencji zawodniczki Radomki, po błędzie własnym i asie Grajber-Nowakowskiej miały tylko punkt przewagi (10:9).
koszykówka / PLK Bengoro - 07.10.2024 10:27
PGE Spójnia lepsza w Słupsku
Świetny powrót trenera Andreja Urlepa do ORLEN Basket Ligi! Jego PGE Spójnia Stargard wygrała w Słupsku z Energą Icon Sea Czarnymi 79:71.

Gospodarze od początku starali się narzucić własne warunki gry - po trafieniach z dystansu Lorena Jacksona mieli cztery punkty przewagi. O lepszy wynik dla swojego zespołu walczył przede wszystkim Aleksandar Langović. Z drugiej strony aktywny pod koszami był też Jamelle Hagins. Po 10 minutach i trafieniu Szymona Tomczaka było 22:18. W drugiej kwarcie sytuację zmieniał Dawid Słupiński - dzięki jego akcjom przyjezdni wychodzili na prowadzenie! Energa Icon Sea Czarni mieli teraz problemy, aby dotrzymać kroku przeciwnikom. Po zagraniu Ta’lona Coopera stargardzianie uciekali na osiem punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:39.
koszykówka / PLK Bengoro - 07.10.2024 10:25
Inauguracja w Wałbrzychu dla Kinga
autor: tkowKing wygrał pierwszy mecz sezonu 2024/2025 ORLEN Basket Ligi! Szczecinianie zwyciężyli na wyjeździe z Górnikiem Zamek Książ Wałbrzych 82:72.

Goście lepiej weszli w to spotkanie i po akcjach Jamesa Woodarda oraz Aleksandra Dziewy prowadzili szybko 0:5. Z drugiej strony nieźle radzili sobie Dariusz Wyka oraz Alterique Gilbert, przez co mecz zdecydowanie się wyrównał. Później King uciekał nawet na sześć punktów dzięki efektownym zagraniom Szymona Wójcika i Chada Browna. Ostatecznie jednak po 10 minutach było 18:20. W drugiej kwarcie do remisu doprowadził indywidualną akcją Gilbert, a na prowadzenie wyprowadzał swoją drużynę rzutem z dystansu Wyka. W odpowiedzi trafiali jednak Tony Meier i James Woodard, a szczecinianie ponownie zaczęli uciekać. Straty zmniejszali jeszcze Kulka oraz Gilbert - pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:44.
piłka nożna / Ekstraklasa
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 07.10.2024 10:23
Thriller na korzyść Pogoni!
autor: tkowPogoń Szczecin wygrała z Piastem Gliwice 1:0 w meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gola na wagę kompletu punktów w ostatniej minucie zdobył Efthymis Koulouris. Grek wcześniej zmarnował rzut karny i dopiero po dobitce trafił do siatki. Była to ósma wygrana z rzędu na własnym boisku.

Goście w pierwszych minutach oddali dwa celne strzały. Z oboma poradził sobie Valentin Cojocaru. Najpierw bramkarz obronił strzał głową. Po akcji prawą stroną Arkadiusza Pyrki swoją okazję zmarnował Miłosz Szczepański.
piłka nożna / II liga
piłka nożna / II liga Swit1952 - 03.10.2024 19:32
Cały Szczecin czeka na Zagłębie w Skolwinie
W sobotę o godzinie 14.00 do północnego Szczecina zawita Zagłębie Sosnowiec prowadzone przez trenera Marka Saganowskiego, które w meczu BetClic 2.Ligi zmierzy się ze Świtem Szczecin.

W szeregach Zagłębia, które jeszcze w ubiegłym sezonie grało na zapleczu ekstraklasy występuje kilku zawodników doskonale znanych z boisk najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju. Napastnik Kamil Biliński, pomocnik Joel Valencia czy obrońca Andrzej Niewulis to postacie, których kibicom piłkarskim specjalnie nie trzeba przedstawiać.
piłka nożna / III liga Bengoro - 03.10.2024 10:19
Przegnać złe moce, pilnować wyniku
autor: choro4Pojutrze o godzinie 15:00 na stadionie im. Leszka Zakrzewskiego w Świnoujściu rozpocznie się piłkarskie spotkanie 11 kolejki o mistrzostwo Betclic 3. Ligi pomiędzy Flotą Świnoujście, a Zawiszą Bydgoszcz.

Jest to drugi spośród 3 kolejnych meczów jaki drużyna Floty rozegra w Świnoujściu. To dlatego, że właśnie Zawisza wystąpił o zmianę gospodarza w meczu z Flotą i 3 kolejnych z powodu prac modernizacyjnych (wymiana bieżni lekkoatletycznej) na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka. W tej sytuacji wiosenny rewanż (3-4 maja 2025) odbędzie się w Bydgoszczy.
koszykówka / Pozostałe rozgrywki
koszykówka / Pozostałe rozgrywki Bengoro - 02.10.2024 18:25
Liga Mistrzów: Petkimspor lepszy od Kinga
autor: tkowTurecki zespół Aliaga Petkimspor pewnie pokonał wicemistrzów ORLEN Basket Ligi, King Szczecin 85:70 w rozgrywkach Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

Rywale rewelacyjnie weszli w to spotkanie - Jaime Echenique trafiał spod kosza, a jego zespół prowadził 0:12! Dopiero po trzech minutach przerwał to rzutem z dystansu James Woodard. Zespół z Turcji świetnie prezentował się w ataku, a po trójce Brysona Williamsa prowadził nawet 20 punktami. Po 10 minutach było 16:34. W drugiej kwarcie tempo meczu już nie było takie wysokie, ale to Aliaga Petkimspor kontrolował wydarzenia na parkiecie - szczecinianie mieli spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych.