skryba1213
koszykówka / PLK Bengoro - 27.01.2020 22:52
Nowy zawodnik PGE Spójni
autor: spojniastargard.comHarry Froling jest młodym utalentowanym zawodnikiem mierzącym 211 cm i występującym na pozycji centra.

Zawodnik drugi sezon z rzędu reprezentuje barwy Adelaide 36ers w silnej lidze australijskiej NBL. Na parkiecie ostatnio spędzał średnio 14 minut zdobywając 7.21 pkt przy 49% skuteczności. W 2019 roku otrzymał nagrodę Debiutanta Roku ( NBL Rookie of the Year 2019 ) i w tym samym roku próbował swoich sił w NBA prezentując swoje umiejętności dla Utah Jazz, Sacramento Kings, Washington Wizards i Philadelphia 76ers. Harry dołączy do biało-bordowej drużyny zaraz po zakończeniu ligi australijskiej tj. po 12 lutego i powinien zaliczyć swój debiut na parkiecie już w meczu przeciwko WKS Śląsk Wrocław.
koszykówka / PLK royal447 - 26.01.2020 00:28
Przebłyski to za mało
Mimo walecznej postawy PGE Spójnia Stargard nie była w stanie zaskoczyć Anwilu Włocławek. Mistrzowie Polski odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu i pokonali stargardzian 110:84. Pierwsze dziesięć minut to intensywne tempo gry. Koszykarze obu zespołów rzucili aż 52 punkty. Gospodarze odskoczyli na początku na 3-5 punktów. Raymond Cowels trójką doprowadził do remisu 16:16, a kolejnym rzutem za trzy popisał się Jokūbas Gintvainis i było 19:16 dla gości. Włocławianie odpowiedzieli tym samym i do końca kwarty nie oddali prowadzenia. W drugiej kwarcie doszło do awarii zegara. Przerwa negatywnie odbiła się na koszykarzach PGE Spójni. Anwil zanotował serię 20:2 i zyskał wyraźną przewagę w meczu. Do przerwy stargardzianie przegrywali 54:39.
koszykówka / PLK skryba1213 - 23.01.2020 13:05
Kobel zawodnikiem Kinga
Jakub Kobel występuje na pozycji rozgrywającego. Urodził się we Wrocławiu i ma 21 lat. Obecny sezon Energa Basket Ligi rozpoczął w barwach MKS Dąbrowa Górnicza.

W latach 2014-2017 występował w WKK Wrocław. W sezonie 2017/2019 grał w Jamalex Polonii 1912 Leszno, ale w jego trakcie przeniósł się do Energa Basket Ligi i wcześniej wspomnianego MKS-u. Jakub ma na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. W 2018 roku, razem z kadrą Biało-Czerwonych, zdobył złoty medal mistrzostw Europy U20 w dywizji B. W obecnym sezonie EBL zagrał w 16. spotkaniach w barwach MKS Dąbrowa Górnicza. Jego średnie zdobycze statystyczne to 5 punktów i 2 asysty. - Kuba, to młody, perspektywiczny i utalentowany zawodnik, który da nam więcej opcji w rotacji zespołu. Wzmocni pozycję numer jeden - mówi trener Łukasz Biela.
koszykówka / I liga
koszykówka / I liga me - 21.01.2020 16:31
Derby z Czarnymi
autor: MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg Jak wiadomo, derby rządzą się swoimi prawami.

Często miejsce zajmowane w tabeli nie ma żadnego znaczenia. W poprzednim sezonie pierwsze zwycięstwo odnieśliśmy właśnie nad drużyną ze Słupska na ich parkiecie. Czy pierwsze zwycięstwo w nowym roku odniesiemy w hali Gryfia?
koszykówka / PLK royal447 - 10.01.2020 23:09
PGE Spójnia triumfuje w Gdyni
Niespodziankę w Gdyni sprawili koszykarze PGE Spójni Stargard. Podopieczni Jacka Winnickiego pokonali Asseco Arkę 97:82. Po wyrównanym początku, lepiej zaczęli prezentować się gospodarze. Josh BosticLeyton Hammonds trójkami wyprowadzili miejscowych na prowadzenie 14:5. Gdynianie prowadzili grę. Przyjezdni mieli kłopoty z wykorzystywaniem rzutów za dwa punkty. Pierwsza kwarta zakończyła się bezpieczną przewagą gdynian, 21:13. Stargardzianie wzięli się do pracy w drugiej części meczu. Raymond Cowels dwa razy trafił z dystansu, a Tomasz Śnieg dołożył dwa oczka. PGE Spójnia przegrywała wówczas już tylko różnicą trzech punktów.
koszykówka / I liga maggi - 09.01.2020 08:57
Porażka na rozpoczęcie roku
autor: Kotwica KOłobrzegPo świąteczno-noworocznej przerwie powróciliśmy do rozgrywek I Ligi Koszykówki Mężczyzn. Czarodziei z Wydm czekała trudna przeprawa z drużyną czołówki ligi WKK Wrocław z Piotrem Niedźwiedzkim w składzie. Mecz ten był pojedynkiem najlepszych środkowych ligi ,,Niedźwiedzia” z Madrayem. Kto wygrał to podkoszowe starcie?

Mecz rozpoczęliśmy składem Jakub Stanios, Bartosz Wróbel, Patryk Przyborowski, Łukasz Bodych oraz Nick Madray. Początek spotkania to nasza agresywna obrona, która niestety często kończyła się rzutami wolnymi, które bezbłędnie wykorzystywali wrocławianie. W naszym ataku szalał powracający po kontuzji Patryk Przyborowski. W połowie kwarty udało się wyjść gościom na kilkupunktowe prowadzenie za sprawą Jędrzejewskiego. Chwilę później Kotwica rozpoczęła serię 8-0 dającą jej czteropunktowe prowadzenie. Niestety ostatnie minuty tej kwarty należały do gości, którzy objęli prowadzenie za sprawą celnych rzutów z dystansu Prostaka. Po pierwszej części meczu przegrywaliśmy 25-29.

Początek drugiej kwarty to powiększająca się przewaga gości do 8 punktów. Za zdobywanie punktów w tym czasie odpowiedzialny był lider wrocławian Niedźwiedzki, który trafiał zarówno spod kosza, jak i zza łuku. Goście nadal powiększali przewagę za sprawą dobrej skuteczności z dystansu, która w 7 minucie kwarty pozwoliła im objąć kilkunastopunktowe prowadzenie. Do przerwy prowadzili goście 45-60.
koszykówka / PLK paulinus - 03.01.2020 13:49
King króluje na Pomorzu Zachodnim
autor: King SzczecinW Szczecinie jest radość. Nowy Rok zaczyna się od zwycięstwa i to nie byle jakiego. King pokonał w derbach PGE Spójnię Stargard. Wilki Morskie pokazały dobry basket i zasłużenie odniosły wygraną.
Wydawało się, że to podopieczni trenera Jacka Winnickiego lepiej weszli w spotkanie i skuteczniej opanowali nerwy. Zaczęli starcie od przechwytu i celnej trójki. Jednak po upływie kilku minut to King zaczął dochodzić do głosu. Zawodnicy trenera Łukasza Bieli byli piekielnie skuteczni z dystansu. Trafiał Dustin Ware, Thomas Davis i Dominik Wilczek. W pewnym momencie przewaga Wilków Morskich sięgnęła nawet 18 punktów.

koszykówka / PLK paulinus - 30.12.2019 11:24
Przegrana Kinga
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LKolejne, ważne i przekonywające zwycięstwo i nareszcie przed własną publicznością odniósł zespół Polpharmy nad faworyzowanym Kingiem Szczecin 89:71.
Mecz rozpoczął się trojką gości, ale szybko Kociewskie Diabły odpowiedziały głównie akcjami Williamsa i zrobiło się 10:3 dla niezwykle zmotywowanych gospodarzy. Jednak w tym momencie pogoń Kinga i ich dobra gra, między innymi McCauleya, kończy pierwszą kwartę wynikiem 19:15 dla szczecinian.
W drugiej kwarcie King początkowo przez kilka minut kontrolował sytuację na parkiecie a Polpharma ambitnie kąsała gości i goniła wynik. I w końcu udało się , po serii 6:0 i sprytnych punktach Motylewskiego wychodzimy na prowadzenie 31:30! Do końca kwarty trwa wymiana punkt za punkt, ale po dwudziestu minutach i wolnych Prahla gospodarze prowadzą 37: 35.