inne / inne sporty
inne / inne sporty paulinus - 05.08.2021 20:50
Tokio 2020: Nagrody od prezydenta
Prezydent Szczecina Piotr Krzystek na swoim profilu fejsbukowym poinformował o nagrodach finansowych, jakie postanowił przyznać szczecińskim sportowcom, startującym na Igrzyskach Olimpijskich. I tak Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) za srebrny medal otrzyma 40 tysięcy złotych a Patryk Dobek (MKL Szczecin) za brązowy medal 30 tysięcy złotych. Ewentualny złoty medalista może liczyć na 50 tysięcy złotych. Uczestnik Igrzysk otrzyma 10 tysięcy. Takie same nagrody przewidziano dla Paraolimpijczyków. Paraolimpiada rozpocznie się w Tokio 24 sierpnia.
autor: tvp screenPo bardzo udanej środzie i dwóch medalach Zachodniopomorskich zawodników nasze apetyty na dobre występy się zaostrzyły. I tak w czwartkowym półfinale biegu na 1500 metrów wystartował pochodzący z Polic Marcin Lewandowski, który obecnie reprezentuje klub z Lublina. Lewandowski, który otwarcie mówił, że celuje tu w medal nie dobiegł do mety. W eliminacjach na bieżnie powalili go rywale i został dołączony do półfinału. Tym razem ukończyć biegu nie pozwoliła mu kontuzja.

Chwilę później na bieżni pojawił się Michał Rozmys. Zawodnik z Goleniowa zakończył bieg na ostatniej pozycji. - Zacząłem bardzo agresywnie, po 80 metrach doszło do jakiejś delikatnej potyczki z Francuzem, który zabiegł mi drogę i wybił mnie z rytmu, ale w tym momencie nie sprawiło to żadnego problemu. Dopiero po jakiś 150 metrach poczułem, ze ucieka mi but z pięty. - mówił Rozmys po biegu w TVP.
inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka paulinus - 04.08.2021 14:14
Tokio 2020: Dobek z brązowym medalem!
autor: screen TVP SportPatryk Dobek (MKL Szczecin) zajął trzecie miejsce w finale biegu na 800 metrów. To drugi Zachodniopomorski medal na Igrzyskach w dniu dzisiejszym. Patryk biegać na 800 metrów zaczął w tym sezonie, wcześniej specjalizował się w biegu na 400 metrów przez płotki. W sezonie zimowym bezboleśnie zmienił konkurencję i już na początku roku został Halowym Mistrzem Europy na 800 metrów. W Tokio miał kłopoty w biegu eliminacyjnym, ale w półfinale i w finale wszystko poszło już po jego myśli.
inne / ?eglarstwo
inne / ?eglarstwo paulinus - 04.08.2021 08:59
Tokio 2020: Skrzypulec i Ogar ze srebrnym medalem!
autor: screen EurosportAgnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) wraz z załogantką Jolantą Ogar (Wiking Toruń) zdobyły srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w klasie 470. W medalowym wyścigu Polki fantastycznie finiszowały i 'wyszarpały' srebro na ostatnich metrach. Skrzypulec i Ogar dopłynęły do mety czwarte. Przez większość regat biało - czerwone prowadziły w klasyfikacji generalnej, następnie spadły na drugie miejsce. We wczorajszych wyścigach dwukrotnie były piętnaste i straciły drugie miejsce. Złoty medal wygrała załoga Wielkiej Brytanii - Hannah Mills i Eilidh McIntyre. Tyle samo punktów co Polki zgromadziły Francuzki Camille Lecointre i Aloise Retornaz, ale w wyścigu medalowym to nasze zawodniczki były wyżej i to one wywalczyły srebrny medal.
autor: paulinusDzisiaj Polscy sportowcy wywalczyli cztery medale. Nie udało się to jednak nikomu z województwa Zachodniopomorskiego. Stawiany w gronie kandydatów do medalu Piotr Lisek (OSOT Szczecin) zajął szóste miejsce w finale konkursu skoku o tyczce. Sympatyczny zawodnik, który w tym roku borykał się z kontuzjami na dzień dobry pokonał 5.55. Pierwszy skok na 5.70 nie wyszedł zawodnikowi OSOT Szczecin i postanowił przenieść poprzeczkę na 5.80. Zabieg taktyczny się opłacił i Lisek pokonał tę wysokość w pierwszej próbie. Niestety na 5.87 nie było już tak różowo. Szczecinianin zepsuł wszystkie trzy próby.

- Szóstym zawodnikiem Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020! Nie każdy sportowiec ma okazję uczestniczyć w ścisłym finale. Czy jestem zadowolony? Walczyłem do końca ile sił... dałem z siebie wszystko by godnie reprezentować Polskę! Wiem że oczekiwania i apetyty były ogromne ale to sport, za to go kochamy i nienawidzimy. 3majcie się cieplutko pozdrawiam Lisek 🦊[pisownia oryginalna]. - skomentował występ na swoim fejsbukowym profilu.
autor: kogutO szczęściu i nieszczęściu może mówić pochodzący z Polic Marcin Lewandowski, startujący w biegu na 1500 metrów. Celujący w medal na tym dystansie Lewandowski, będący w wysokiej formie i bijący kolejne rekordy wywrócił się w czasie biegu eliminacyjnego i dotarł do mety jako ostatni. Nie krył łez. Po złożeniu protestu przez Polaków i przeanalizowaniu kamer okazało się, że Lewandowskiego popchnął inny zawodnik i dopuszczono go do startu w półfinale. - Nie wiecie i nie chcielibyście się dowiedzieć jakie to uczucie…nie trenowałem do tej imprezy 3 miesięcy…nie poświęcałem rodziny i najbliższych 3 lat…pracowałem na ten moment więcej niż połowę swojego życia, jestem w szczytowej formie a tu plaskacz w policzek. Ale widocznie Bóg ma wobec mnie inne plany bo dostałem drugą szansę…„a pasterz tylko się uśmiechnął…[pisownia oryginalna]- napisał na swoim profilu fejsbukowym po przywróceniu. W półfinale pobiegnie również zawodnik Barnima Goleniów - Michała Rozmys, który był szósty w swoim biegu.
Marlena Karwacka (KK Ziemia Darłowska) w parze z Urszulą Łoś zajęły siódme miejsce w konkurencji sprintu drużynowego. Polskie kolarki torowe w bezpośrednim pojedynku pokonały Ukrainki. W eliminacjach Polki wystartowały w parze z Holandią, ale choć lepiej wystartowały, ostatecznie nie potrafiły nawiązać wyrównanej walki.
Długo czekaliśmy na start Agnieszki Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) wraz z załogantką Jolantą Ogar (Wiking Toruń). Niestety nie doczekaliśmy się, brak wiatru pokrzyżował szyki organizatorom i oba wyścigi zaplanowane na dziś mają odbyć się jutro. Start 5:05. Polki więc nadal zajmują drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i tracą jeden punkt do liderek i mają dziewięć punktów przewagi nad kolejną osadą.
inne / lekka atletyka paulinus - 02.08.2021 14:36
MP U-18: Osiem medali lekkoatletów
autor: Krzysztof Grzeszkowiak /KoGut/
Województwo Zachodniopomorskie z ośmioma medalami zajęło dwunaste miejsce w klasyfikacji województw podczas rozegranych we Włocławku lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U-18. Mistrzem Polski w trójskoku z odległością 13.91 został Cezary Wilk (LLKS Pomorze Stargard). Na najwyższym stopniu podium stanęła również zawodniczka MKL Szczecin - Viktoriia Derkach (42.74) w rzucie oszczepem. W tej konkurencji trzecie miejsce zajęła Natalia Tobiasz (KMKL Sztorm Kołobrzeg) - 40.83.