siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 05.02.2023 09:20
UNI Opole walczyło, ale komplet punktów zapisuje Chemik
autor: www.chemik-police.comPo meczu w Lidze Mistrzyń zespół Grupa Azoty Chemik Police wrócił do rywalizacji na krajowym podwórku. Mistrzynie Polski podejmowały UNI Opole.

W dwóch pierwszych setach nie zabrakło wyrównanej walki, jednak w najważniejszych momentach policzanki nie dały sobie wyrwać zwycięstwa. W trzeciej partii gospodynie nie miały już żadnych problemów z zapisaniem wygranej na swojej koncie. Tym samym Chemik wygrał 3:0 i zapisał na swoim koncie komplet punktów.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 19.01.2023 07:22
Podział punktów w Szczecinie, tie-break dla Chemika
autor: www.chemik-police.comSiatkarki Grupy Azoty Chemika Police zapisały na swoim koncie kolejne zwycięstwo w Champions League.

W czwartej kolejce rozgrywek zespół, po raz pierwszy pod wodzą Radosława Wodzińskiego, okazał się ponownie lepszy od CSM Targoviste. Mistrzynie Polski znakomicie rozpoczęły spotkanie i wydawało się, że będą w stanie zamknąć je w trzech partiach. Po raz kolejny jednak stoczyły z rumuńską ekipą pięciosetowy pojedynek.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 17.01.2023 13:55
Mierzwiński odchodzi z klubu
autor: www.chemik-police.comZ dniem 17.01.2023 Marek Mierzwiński przestaje pełnić rolę pierwszego szkoleniowca Grupa Azoty Chemika Police.

Mierzwiński w Chemiku pracuje od lat. Najpierw jako asystent, od poprzedniego sezonu przejął funkcję pierwszego szkoleniowca. - To trudna decyzja, ponieważ wszyscy wiemy, jak bardzo Marek jest związany z tym klubem, z tym regionem. Nie mogę jednak kierować się sentymentem. Po wielu konsultacjach uznałem, że formuła współpracy z Markiem w roli pierwszego trenera wygasła, musimy spróbować innego rozwiązania - mówi Paweł Frankowski, prezes.
W środowym spotkaniu Ligi Mistrzyń Chemik poprowadzi Radosław Wodziński, asystent. Nazwisko nowego szkoleniowca padamy wkrótce.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 15.01.2023 09:47
W meczu na szczycie górą Developres
autor: www.chemik-police.comDevelopres Bella Dolina Rzeszów z wysokiego c wszedł w starcie z Grupą Azoty Chemikiem Police, wygrywając inauguracyjną odsłonę do 12.

W dwóch kolejnych partiach walki było znacznie więcej. Podopieczne trenera Antigi nie podzieliły się jednak z rywalkami punktami - w czwartej odsłonie gospodynie spotkania 11. kolejki ponownie dyktowały warunki i po czterosetowym starciu cieszyły się ze zwycięstwa oraz cennego kompletu punktów.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 09.01.2023 06:00
Porażka z ŁKS-em Łodź
autor: www.chemik-police.comŁKS Commercecon Łódź kontynuuje serię zwycięstw w TAURON Lidze. W ramach 10. kolejki łodzianki udały się do Szczecina na starcie z Grupą Azoty Chemikiem Police.

Podczas spotkania obie drużyny miały swoje lepsze i gorsze momenty, ale po czterech setach ze zwycięstwa cieszyły się siatkarki z Łodzi. Dwa pierwsze sety rozstrzygnęły się dopiero po walce na przewagi, w dwóch kolejnych zwycięstwo siatkarek z Łodzi było nieco bardziej wyraźne.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 30.12.2022 20:58
Bydgoszczanki walczyły, ale Chemik wygrał w trzech setach
autor: www.chemik-police.comCzwartkowe zmagania w ramach 9. kolejki TAURON Ligi zakończyło starcie OnlyBio Pałacu Bydgoszcz z Grupą Azoty Chemikiem Police.

Mistrzynie Polski, które były zdecydowanymi faworytkami spotkania wywiązały się z tej roli, pokonując podopieczne Mirosława Zawieracza bez straty seta. Swoją przewagę pokazały zwłaszcza w pierwszej partii spotkania, w której rozbiły rywalki do 9. W dwóch pozostałych setach rywalizacja była bardziej wyrównana, a pałacanki mogą żałować niewykorzystanych szans.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 29.12.2022 05:00
Kowalewska gotowa na powrót do treningów z drużyną
autor: Chemik PoliceMarlena Kowalewska źle wylądowała po jednej z akcji pierwszego meczu finałowego poprzedniego sezonu. Po serii badań okazało się, że uraz kolana jest poważny, a siatkarka Grupy Azoty Chemika Police musiała przejść operację.

Rozgrywająca wróciła już do zdrowia i jest gotowa na treningi z zespołem. - Nigdy nie miałam poważnej kontuzji, pierwszy raz przechodziłam przez rehabilitację. Sporo się nauczyłam, przechodziłam momenty zwątpienia, większe i mniejsze kryzysy - mówiła Kowalewska. Za Marleną Kowalewską żmudna i długa rehabilitacja i walka o powrót na boisko. Rozgrywająca ostatnio przeszła badania, które wykazały, że jest gotowa walczyć o miejsce na boisku.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet paulinus - 19.12.2022 10:28
Wygrana z Radomiem
autor: www.chemik-police.comGrupa Azoty Chemik Police pokonał Moya Radomkę Lotnisko Radom w meczu ósmej kolejki Tauron Ligi. Pierwsza partia układała się po myśli trenera Mierzwińskiego, który szybko desygnował na parkiet zmienniczki. Te utrzymały dobry poziom i kontrolowały spotkanie. Problemy pojawiły się w trzecim secie. Doszło do wyrównanej końcówki. Ważny blok zanotowała Joanna Sikorska, mecz atakiem z lewego skrzydła skończyła Martyna Łukasik.