siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 18.03.2024 16:11
To już oficjalne! Chemik Police bez głównego sponsora w kolejnym sezonie!

Grupa Azoty S.A. potwierdziła, że wycofuje się ze wspierania polickiego klubu. Co dalej z jednym z najbardziej utytułowanych polskich klubów?

siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 13.03.2024 13:47
Frankowski: Upadek Chemika przyniesie konsekwencje dla wszystkich
autor: chemik-police.com Grupa Azoty Chemik Police wygrała rundę zasadniczą. Nad klubem zawisły jednak czarne chmury związane z problemami finansowymi.

Coraz głośniej mówi się również o tym, gdzie potencjalnie miałyby w przyszłym sezonie grać siatkarki tego zespołu. - Na ten moment pieniędzy nie ma. Odbyliśmy spotkanie ze sztabem i zawodniczkami. Zachowali się bardzo profesjonalnie i spokojnie. Nasze dziewczyny mają mocne charaktery, to sportowcy. Walczymy więc razem bez względu na przeciwności losu. Chcemy ten sezon dograć do końca - powiedział w rozmowie z Sarą Kalisz z TVP Sport prezes kluby z Polic Paweł Frankowski.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 11.03.2024 14:14
Chemik przypieczętował wygraną fazę zasadniczą
autor: tkowGrupa Azoty Chemik Police przypieczętował fazę zasadniczą TAURON Ligi pewnym triumfem w Kaliszu.

Ekipa z Pomorza Zachodniego pokonała tamtejszy Energa MKS 3:0. Policzanki tym samym do etapu play-off przystąpią z 1. miejsca w tabeli. MVP meczu wybrano natomiast Marlenę Kowalewską.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 05.03.2024 13:55
Problemy finansowe Grupy Azoty Chemika Police
autor: tkowPodczas konferencji prasowej zorganizowanej w Policach Sławomir Nitras, minister sportu, wspomniał o trudnej sytuacji finansowej Grupy Azoty Chemika Police. Z dużym smutkiem musimy te słowa potwierdzić.

Problemy finansowe Grupy Azoty, głównego partnera Chemika, mają przełożenie na płynność finansową naszego klubu. Niestety, ale istnieje ryzyko braku przystąpienia do rozgrywek w sezonie 2024/25, a nawet kłopotu z dokończeniem bieżącego sezonu.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 04.03.2024 08:49
Po walce w meczu na szczycie lepsze policzanki
autor: tkowWiele emocji i ciekawych akcji przyniósł mecz 21. kolejki TAURON Ligi w Szczecinie. Grupa Azoty Chemik Police podejmował BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała.

Mecz, jak przystało na starcie czołowych ekip, stał na wysokim poziomie. Pierwszego seta wygrały bielszczanki, w kolejnych lepsze były już policzanki. BKS doprowadził jednak do tie-breaka. W nim nie brakowało zwrotów akcji a ostatnie słowo należało do gospodyń.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 25.02.2024 09:16
Policzanki wygrały w Łodzi
autor: tkowW ramach 20. kolejki TAURON Ligi Grot Budowlani Łódź podejmowali Grupę Azoty Chemika Police. Pierwszy set rozegrany został pod dyktando przyjezdnych.

W dwóch kolejnych partiach łodzianki zaprezentowały się ze znacznie lepszej strony. Mimo że gospodynie w obu setach miały kilka punktów przewagi, nie wykorzystały ich. Końcówki tych partii rozgrywane było pod dyktando policzanek i to Chemik triumfował 3:0.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 12.02.2024 19:44
Opolanki rozbite w starciu z Chemikiem
autor: tkowZgodnie z planem Grupa Azoty Chemik Police zakończył swoje starcie w 19. kolejce Tauron Ligi. Opolanki, mimo że chciały w hali rywalek pokazać się z dobrej strony, nie miały w tym meczu szans. Spotkanie zakończyło się w trzech szybkich setach.

To gospodynie jako pierwsze objęły dwupunktowe prowadzenie (3:1). Umocniły się na nim, gdy do skutecznych ataków dodały blok. Kontynuowały czujną grę na siatce, co przełożyło się na powiększenie przewagi policzanek do czterech oczek (12:8). Na tym nie poprzestały, gdyż swoją skutecznością w ataku cały czas wykazywała się Elizabet Inneh-Varga. W dodatku w końcówce ich rywalki nie pomagały sobie popełniając błędy własne (13:20). Asa serwisowego zdołała jeszcze dołożyć Agnieszka Korneluk i to Chemik Police mógł po chwili triumfować w premierowej odsłonie po ataku Igi Wasilewskiej (25:16).
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 05.02.2024 21:31
Wrocławianki nie wykorzystały szansy
autor: tkowKGHM #VolleyWrocław nie wykorzystał swojej szansy. W dwóch pierwszych setach spotkania przeciwko Grupie Azoty Chemikowi Police wrocławianki przez pewien czas prowadziły wyrównaną grę z wyżej notowanymi rywalkami.

Za każdym razem jednak ostatnie słowo należało do policzanek. Przyjezdne trzeciego seta zaczęły od przegrywania 1:5, ale szybko przejęły inicjatywę i tę odsłonę wygrały do 14 a cały mecz 3:0. Nagrodę MVP odebrała środkowa Agnieszka Korneluk.