Z dniem 31 lipca Zdzisław Gogol będzie odpowiedzialny za szeroko rozumiane szkolenie młodzieży, zmieniając na tej funkcji Marcina Nowaka. Poprowadzi również drugoligowy zespół KS Espadon Szczecin jako pierwszy trener.
Zdzisław Gogol urodził się z Szczecinie, ma 54 lata i jest wychowankiem KS Stal Stocznia Szczecin, w którym to klubie grał do zakończenia wieku juniora. Posiada 30 letni staż pracy szkoleniowej, pracując przez prawie 4 lata w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale, szkoląc najzdolniejszych zawodników z całej Polski (2004-2008).
Oprócz walki o najwyższe cele na zapleczu ekstraklasy, Espadon Szczecin spróbuje stworzyć również mocne zaplecze dla pierwszej drużyny. W najbliższym sezonie Espadon wystąpi również w II lidze.
Stało się to możliwe za sprawą zwolnienia jednego miejsca przez Orion Sulechów, a także nowego podziału grup w II lidze. Espadon zagra w I grupie z dwoma innymi drużynami z naszego województwa. Będą to OPP Kołobrzeg i LO MS Świnoujście. Wciąż jednak nie wiemy, kto poprowadzi szczeciński zespół, a także kto w nim zagra. - Nie jestem jeszcze upoważniona do poinformowania, kto zostanie trenerem tego zespołu. Skład ma zostać wyłoniony w zorganizowanym przez nas naborze. - powiedziała rzecznik prasowa klubu, Agata Krzysztofek.
Szczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej jako organizator tegorocznego Szczecińskiego Miejskiego Turnieju Minisiatkówki o Puchar KINDER SPORT serdecznie zaprasza szczecińskie kluby i szkoły do udziału w zawodach.
Poniżej przedstawiamy informację o terminach i miejscach zawodów dla poszczególnych kategorii. Wszelkich informacji na temat turnieju udziela z ramienia organizatora Joanna Radecka - tel. 603-223-444.
Z przykrością informujemy, iż w nocy z 16 na 17 kwietnia, w wieku 76 lat, zmarł wieloletni sędzia klasy Państwowej, sędzia honorowy PZPS, Franciszek Sokołowski.
Franciszek Sokołowski w roku 1973 ukończył kurs sędziowski i zaczął sędziowanie piłki siatkowej, które trwało 42 lata. Jeszcze dwa dni przed śmiercią sędziował w Pyrzycach zawody Gimnazjady. Był pasjonatem sportu. Sam grał w piłkę nożną i siatkówkę na szczeblu wojewódzkim. Przygodę z sędziowaniem na szczeblu centralnym zaczął w roku 1977. W roku 1984 uzyskał klasę związkową, a w 1987 klasę państwową. Od 1985 do 1989 sędziował najwyższą klasę rozgrywkową w Polsce jaką była I liga męska.
Po nieudanych meczach ze Stoczniowcem Gdańsk (przegrane wszystkie trzy spotkania), siatkarze OPP mierzyli się z SPS Słupsk o 8. miejsce.
Walka trwała do trzech zwycięstw, a przegrany opuszczał szeregi drugoligowców. Na szczęście wszystko ułożyło się po myśli kołobrzeżan. Zaczęło się jednak źle. Pierwszy mecz, rozegrany 28 marca we własnej hali, OPP przegrał 1:3. Na drugi dzień było już jednak zdecydowanie lepiej i kołobrzeżanie ucieszyli swoich fanów wygrywając 3:1. Wszystko zatem miało rozstrzygnąć się w drugi weekend kwietnia w Słupsku.
Final Four tegorocznej Ligi Mistrzyń w najbliższy weekend, ale przedsmak wielkich emocji już w piątek. Kibice siatkówki w Szczecinie i regionie będą mieli bowiem niepowtarzalną okazję zobaczenia na żywo Pucharu Mistrzostw Świata.
Dokładnie tego, który w ubiegłym roku zdobyli polscy siatkarze. Okazałe trofeum uświetni Pierwszy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora Aresztu Śledczego w Szczecinie. Jesteśmy podekscytowani faktem, że będziemy mogli zobaczyć na własne oczy trofeum, które jest marzeniem każdego sportowca, a które polscy siatkarze niedawno zdobyli. To świetna okazja do przypomnienia o tym wielkim sukcesie w przeddzień siatkarskiego święta w Szczecinie. - mówi organizator turnieju ppor. Grzegorz Terlikowski z miejscowego Aresztu Śledczego.
Nie najlepiej rozpoczęli baraże o utrzymanie siatkarze OPP Powiat Kołobrzeski. w dwóch pierwszych meczach przegrali ze Stoczniowcem Gdańsk odpowiednio 0:3 i 1:3.
Pierwszy mecz kołobrzeżanie praktycznie oddali bez walki. Przegrali w setach do 14, 15 i 15. Następnego dnia na parkiet wyszedł już zupełnie inny zespół. Co prawda dwa pierwsze sety kołobrzeżanie przegrali, ale tym razem już po walce. Trzecią partię udało się wygrać 25:22, jednak czwartego seta na swoją korzyść przechylili gdańszczanie i ostatecznie wygrali 3:1.
Kto był ten wie, kto nie był musi spróbować. Już po raz trzeci organizowany jest w Szczecinie turniej SIADkówka, czyli siatkarskie zmagania na siedząco.
Impreza jest szczególna, drugiej podobnej - z całą pewnością - nie ma w Polsce. Po pierwsze zmagania te mają aspekt integracyjny. Pełnosprawni próbują dorównać w tej dyscyplinie zawodowym siatkarzom niepełnosprawnym. Po drugie - turniej jest charytatywny. Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Ale co tu dużo pisać i przekonywać, sami zobaczcie, jak wyglądały poprzednie edycje. Warto jednak dodać, że rok temu w meczu pokazowym drugoligowe Morze Bałtyk zmierzyło się z reprezentacją Polski w siatkówce na siedząco. fotorelacja z turnieju SIADkówka 2014 fotorelacja z turnieju SIADkówka 2013 |
|