piłka ręczna / ligi kobiet
piłka ręczna / ligi kobiet kempes7 - 16.03.2024 21:32
Perfekcyjny start Pogoni, nieudany koniec
autor: Krzysztof KempskiSPR Pogoń Szczecin mogła, a przynajmniej powinna zgarnąć jakiekolwiek punkty w starciu z bezpośrednim sąsiadem w ligowej tabeli, czyli PreZero APR-em Radom. Dla szczecinianek ten mecz wiele znaczył i jeszcze więcej mógł zmienić. Cel nie został jednak osiągnięty. Nasze młode panie nie potrafiły utrzymać dobrego tempa, które narzuciły na początku pierwszej, a potem także drugiej połowy tego spotkania. Powiało dużym optymizmem, skończyło się na poczuciu straconej szansy. Więcej w materiale poniżej.
piłka ręczna / ligi kobiet Bengoro - 12.02.2024 19:46
Wyśmienity start Pogoni w rundzie wiosennej - kolejny udany rewanż!
autor: tkowJak wyciągać wnioski to tylko w takim stylu! Pogoń z niedosytem kończyła rundę jesienną, by wejść z nową jakością w rundzie wiosennej.

Dwa mecze z faworyzowanymi rywalami, którzy w 1 rundzie zgarniali komplet punktów w starciu z Pogonią - z dwóch to szczecinianki wychodzą zwycięską ręką w rundzie rewanżowej. Przysłowie mówi, że „apetyt rośnie w miarę jedzenia” i tak właśnie było w Szczecinie, najpierw wygrana w wyjazdowym starciu z Gdynią na inaugurację rundy wiosennej, by tydzień później 3 punkty zainkasować w Szczecinie pokonując jakże niewygodny dla nas Sambor Tczew.
piłka ręczna / ligi kobiet kempes7 - 04.02.2024 20:09
Świetny rewanż Pogoni z Arką w Gdyni
autor: Wojciech KozłowskiSPR Pogoń Szczecin potkaniem z Arką Gdynia rozpoczęła rundę rewanżową z Centralnej Lidze Kobiet. Granatowo-bordowe mogły dobrze pamiętać spotkanie na inaugurację, kiedy to do przerwy prowadziły 13:11, by ostatecznie przegrać nieznacznie, ale jednak 21:24. Teraz jechały z dużą wiarą w zrewanżowanie się zespołowi prowadzonemu przez znanego w Szczecinie Kamila Ringwelskiego. Jako ciekawostkę możemy dodać, że po 30 minutach mieliśmy dokładnie taki sam rezultat jak w meczu w Grodzie Gryfa. Tym razem jednak z zupełnie innym efektem końcowym, ale o tym w materiale poniżej.
piłka ręczna / ligi kobiet kempes7 - 20.01.2024 18:32
Koniec znakomitej serii Pogoni. Jest czego żałować
autor: Artur SzeferSPR Pogoń Szczecin przegrała arcyważne spotkanie z Suzuki Koroną Handball Kielce 25:30. Granatowo-bordowe nie wykorzystały szansy, bo mogły sprawić dużą niespodziankę. Zdecydowała zbyt duża błędów własnych, a także niewykorzystane sytuacje stuprocentowe. Dużo krwi napsuła nam Nina Smelcerz. Trenerka Alicja Ślęzak już przy stanie 1:4 poprosiła o pierwszą przerwę w tym meczu, jakby przeczuwała kłopoty.
piłka ręczna / ligi kobiet kempes7 - 14.01.2024 18:06
SPR Pogoń coraz wyżej w tabeli
autor: Wojciech KozłowskiKto by pomyślał, że po tak trudnym dla SPR-u Pogoni Szczecin początku sezonu w Lidze Centralnej po 9. kolejce będziemy patrzeć na nasza drużynę z zupełnie innej perspektywy. A ta zmieniła się diametralnie. Jeśli ktoś nie pamięta, panie z Grodu Gryfa rozpoczęły od 4 przegranych z rzędu. Płaciły przysłowiowe frycowe. Teraz są już w górnej części tabeli, tzn. na wysokim 6. miejscu i do najbliższego swojego przeciwnika, Suzuki Korony Handball Kielce tracą 1 punkt.
piłka ręczna / ligi kobiet kempes7 - 19.11.2023 19:02
Stolica zdobyta. Świetny wynik Pogoni
autor: Wojciech KozłowskiPrzed meczem w Warszawie do składu SPR-u Pogoni Szczecin dołączyła nowa twarz. Z Młynów Stoisław Koszalin przybyła młoda rozgrywająca, Patrycja Jura, która w ORLEN Superlidze bardzo rzadko pojawiała się od pierwszych minut zawodów.
Szczecinianki znakomicie rozpoczęły mecz w stolicy Polski. Od początku bardzo wysoko poprzeczkę postawiła sobie zaledwie 17-letnia Zuzanna Zimnicka. Raz po raz jej ataki kończyły się wyjmowaniem piłki z siatki przez 2 lata młodszą Alicję Klarkowską.
autor: tkowW niedzielę, 29 października, SPR Pogoń Szczecin podejmowała na własnym parkiecie drużynę ENEA Piłka Ręczna Poznań. Po 4 porażkach w Lidze Centralnej, w końcu nadeszło upragnione zwycięstwo i bardzo ważne 3 punkty.

Pogoń rozpoczęła mecz, a wynik spotkania otworzyła Oliwia Panczenko. Dzięki dobrym obronom Katarzyny Zimny, drużyna już na początku meczu wyszła na prowadzenie 3:0. W 7. minucie wynik na tablicy pokazywał 4:4 i wtedy to trenerka Pogoni zdecydowała interweniować i wzięła czas. Gra przez większą część toczyła się bramka za bramkę, aż do 21. minuty. Wtedy to Pogoń zaczęła powiększać swoje prowadzenie nad ekipą z Poznania, dzięki mocnej obronie i skutecznym rzutom. Wynik na przerwę pokazywał 15:11 dla Pogoni. Prym w strzelaniu wiodła Zuzanna Zimnicka, która zdobyła 5 bramek w I części spotkania.