piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety paulinus - 26.08.2024 09:05
Pewne zwycięstwo kobiecej Pogoni!
autor: tkowTrzecie zwycięstwo w trzecim kolejnym meczu Orlen Ekstraligi zanotowały piłkarki kobiecej Pogoni Szczecin! Po dwóch trafieniach Jaylen Crim oraz Kornelii Okoniewskiej oraz dwóch bramkach samobójczych granatowo-bordowe pokonały Rekord Bielsko-Biała 4:1!

Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla podopiecznych trenera Piotra Łęczyńskiego - już w 8. minucie Zofia Giętkowska przejęła futbolówkę na własnej połowie, pognała lewym skrzydłem i wypatrzyła wbiegającą w pole karne Jaylen Crim. Amerykanka nie zwykła marnować takich okazji i wyprowadziła Pogoń na prowadzenie. Na kolejną bramkę dla broniących tytułu mistrzyń kraju nie musieliśmy czekać długo, niecałe pół godziny później futbolówkę do własnej siatki wbiła Martyna Cygan, a spory w tym udział miała Crim.

piłka nożna / Kobiety paulinus - 23.08.2024 11:44
Grają panie
www.ligowiec.netPiłkarki powróciły na boiska. Zapraszamy do śledzenia poczynań piłkarek w tym sezonie. Zachęcamy do dodawania własnych relacji i fotorelacji, oraz oczywiście do komentarzy. Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy.
piłka nożna / Kobiety paulinus - 19.08.2024 15:29
Drugie zwycięstwo kobiecej Pogoni!
autor: tkowDrugi mecz ligowy, drugie zwycięstwo. Hattrick Natalii Oleszkiewicz dał kobiecej Pogoni Szczecin triumf i trzy punkty w Tczewie!

W pierwszej odsłonie spotkania zdecydowanie lepiej grającą drużyną były broniące tytułu mistrzynie Polski, które kilkukrotnie zagroziły bramce Pogoni Tczew. Sytuacje były jednak zbyt mało konkretne. Najgroźniejszą okazję w pierwszej połowie wykreował duet Weronika Szymaszek-Aleksandra Kuśmierczyk, najpierw ta pierwsza pognała skrzydłem, dośrodkowała futbolówkę i Kuśmierczyk uderzyła na bramkę. Piłkę pewnie złapała jednak Rydlewska. Dopiero w drugiej połowie meczu zobaczyliśmy pierwsze trafienia dla granatowo-bordowych za sprawą będącej dziś w świetnej formie Natalii Oleszkiewicz, która skompletowała hattricka w nieco ponad dwadzieścia minut.

piłka nożna / Kobiety paulinus - 16.08.2024 18:36
Grają panie
piłka nożna / Kobiety paulinus - 12.08.2024 09:02
Udane rozpoczęcie sezonu Mistrzyń Polski
autor: tkowGranatowo-bordowe świetnie rozpoczęły nowy sezon! Po dwóch bramkach Emilii Zdunek oraz trafieniach Aleksandry Kuśmierczyk, Martyny Brodzik oraz Kornelii Okoniewskiej pokonały Górnika Łęczna 5:2.

Inauguracja nowego sezonu Orlen Ekstraligi przypadła na sobotnie południe. W spotkanie zdecydowanie lepiej weszły broniące tytułu mistrzynie Polski - już w 10. minucie Martyna Brodzik atomowym uderzeniem w okienko pokonała bramkarkę Górnika. W 37. minucie defensorka zespołu z Łęcznej, Aleksandra Drąg, obejrzała drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką w polu karnym i sędzia wskazała na jedenasty metr. Do piłki podeszła kapitanka Emilia Zdunek, która pewnie zdobyła swoją pierwszą bramkę w meczu. Sporo działo się jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę - najpierw po podaniu Zdunek gola na 3:0 strzeliła Aleksandra Kuśmierczyk, a po chwili 'Zielono-Czarne' za sprawą Julii Piętakiewicz strzeliły na 3:1.

piłka nożna / Kobiety paulinus - 09.08.2024 08:39
Grają panie
www.ligowiec.netPiłkarki powracają na boiska. Zapraszamy do śledzenia poczynań piłkarek w tym sezonie. Zachęcamy do dodawania własnych relacji i fotorelacji, oraz oczywiście do komentarzy. Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy.
piłka nożna / Kobiety Bengoro - 15.07.2024 11:30
Sześć treningów i pierwszy sparing
autor: tkowCzas na drugi tydzień intensywnej pracy w wykonaniu mistrzyń Polski. Jak będą wyglądać najbliższe dni?

Na ten tydzień sztab szkoleniowy zaplanował sześć jednostek treningowych. Początek tygodnia piłkarki rozpoczną od dwóch treningów na boisku, również dwukrotnie potrenują we wtorek - rano na siłowni, po południu na boisku. W środę oraz czwartek odbędą się dwa ostatnie zajęcia treningowe w tym tygodniu.
piłka nożna / Kobiety Bengoro - 10.07.2024 12:48
Poznaliśmy terminarz rundy jesiennej Ekstraligi 2024/25
autor: tkowDepartament Piłkarstwa Kobiecego PZPN ustalił terminarz rundy jesiennej Ekstraligi kobiet w sezonie 2024/2025. Rozgrywki zostaną zainaugurowane 11 sierpnia.

Inauguracja nowego sezonu odbędzie się w niedzielę, 11 sierpnia, a runda jesienna zakończy po jedenastu seriach gier na początku listopada. W pierwszej kolejce piłkarki Pogoni zmierzą się z Górnikiem Łęczna w Szczecinie, następnie wyruszą do Tczewa na mecz z tamtejszą Pogonią. Na wyjazdach podopieczne trenera Piotra Łęczyńskiego rozegrają pięć spotkań, zaś w Szczecinie sześć. Beniaminkami Orlen Ekstraligi zostały zespoły CWKS Resovii Rzeszów oraz FC Skry Ladies Częstochowa.