piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety paulinus - 15.11.2023 09:13
Ósme zwycięstwo stało się faktem!
autor: tkowÓsme zwycięstwo w tym sezonie stało się faktem. Podopieczne Piotra Łęczyńskiego wygrały ze swoją imienniczką w Tczewie i są coraz bliżej tytułu mistrzyń jesieni!

Na jedną zmianę zdecydował się trener Piotr Łęczyński względem poprzedniego spotkania - do wyjściowej jedenastki wróciła Martyna Brodzik, która musiała ostatnio pauzować za nadmiar żółtych kartek. Pierwsza połowa piorunująco rozpoczęła się od bramki dla szczecinianek. Już w 3. minucie Natalia Oleszkiewicz przeprowadziła solową akcję, pognała z piłką i wpakowała futbolówkę tuż obok Adriany Banaszkiewicz. Po dziesięciu minutach Oleszkiewicz wypatrzyła Crim, która podwyższyła prowadzenie. A dwie minuty później Zosia Giętkowska pięknym strzałem pod poprzeczkę zdobyła trzeciego gola w tym meczu dla granatowo-bordowych. Tuż przed przerwą sędzia Anna Adamska wskazała na jedenasty metr i po chwili Magdalena Sobal nie dała szans Annie Palińskiej.

piłka nożna / Kobiety paulinus - 03.11.2023 13:29
Grają panie
www.ligowiec.netGrają panie. Zapraszamy do śledzenia poczynań piłkarek w tym sezonie. Zachęcamy do dodawania własnych relacji i fotorelacji, oraz oczywiście do komentarzy. Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy.
piłka nożna / Kobiety paulinus - 24.10.2023 08:44
Pogoń wygrywa i wskakuje na fotel lidera!
autor: tkowMamy lidera w Szczecinie! Po zaciętym boju piłkarki Pogoni wygrały z GKS-em Katowice 1:0 i awansowały na pierwsze miejsce w tabeli Orlen Ekstraligi kobiet. Zwycięską bramkę zdobyła Marianna Litwiniec.

Spotkanie zdecydowanie lepiej od samego początku układało się pod GKS. Raz za razem podopieczne Karoliny Koch atakowały bramkę Anny Palińskiej, lecz bezskutecznie. W 21. minucie Emilia Zdunek dośrodkowała piłkę z rzutu rożnego, a w górę najwyżej wyskoczyła Marianna Litwiniec, która umieściła piłkę w siatce i ucieszyła kibiców zgromadzonych na stadionie. W pierwszej części gry świetną okazję miała również Martyna Brodzik, której strzał z dystansu poszybował w poprzeczkę.

piłka nożna / Kobiety paulinus - 20.10.2023 10:15
Pokonać Mistrza
autor: tkowJuż dziś o godzinie 15:00 piłkarki Pogoni Szczecin zmierzą się z GKS-em Katowice w zaległym meczu 4. kolejki Orlen Ekstraligi kobiet. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi dzisiejszego starcia!

Pogoń jest jedną z dwóch niepokonanych drużyn w Orlen Ekstralidze. Na dorobek granatowo-bordowych składa się pięć zwycięstw oraz dwa remisy (z AP Orlenem Gdańsk oraz Czarnymi Sosnowiec). Ostatnio forma kobiecej Dumy Pomorza zdecydowanie poszybowała w górę, zwycięstwa 4:0, 3:0 oraz 3:0 w trzech ostatnich meczach świadczą o tym, że pomysł trenera Piotra Łęczyńskiego na grę drużyny jest optymalny.
piłka nożna / Kobiety paulinus - 12.10.2023 11:25
Grają panie
piłka nożna / Kobiety paulinus - 09.10.2023 12:03
Piłkarki wygrywają w Łęcznej!
autor: tkowPassa bez porażki utrzymana! Czwarte ligowe zwycięstwo w tym sezonie zaliczyły piłkarki Pogoni Szczecin, które pokonały aż 3:0 zespół Górnika Łęczna.

Początek meczu był dość spokojny, obie drużyny starały się zbudować przewagę. W 16. minucie świetną akcję prawym skrzydłem przeprowadziły gospodynie, piłkę otrzymała Aleksandra Posiewka, która obróciła się z piłką i uderzyła na bramkę Pogoni - ofiarnie zainterweniowała Marianna Litwiniec, która zapobiegła utracie bramki. W kolejnych minutach można było wyczuć zdecydowanie większą determinację w szeregach Pogoni - już w 27. minucie siódmego gola w tym sezonie zaliczyła Natalia Oleszkiewicz, która świetnie wykończyła akcję po podaniu Zuzanny Radochońskiej. Pod koniec pierwszej połowy Dorota Hałatek świetnie uderzyla z woleja, lecz dwukrotnie kapitalnie interweniowała Anna Palińska, dzięki której piłkarki Pogoni schodziły na przerwę z przewagą.

piłka nożna / Kobiety paulinus - 28.09.2023 11:26
Grają panie
piłka nożna / Kobiety paulinus - 17.09.2023 08:50
Remis w Sosnowcu
autor: tkowZ jednym punktem wracają do Szczecina piłkarki Pogoni. Remis w starciu z Czarnymi Sosnowiec dały bramki Martyny Brodzik oraz Natalii Oleszkiewicz.

Pierwsza połowa od samego początku nie napawała optymizmem. Raz za razem bardzo groźnie atakowały podopieczne Anny Szymańskiej i w końcu w 25. minucie spotkania wyszły na prowadzenie. Celnym strzałem w okienko popisała się Karlina Miksone, która nie dała szans Annie Palińskiej. Pod koniec pierwszej połowy samobójcze trafienie Karoliny Łaniewskiej sprawiło, że granatowo-bordowe schodziły do szatni z dwiema bramkami straty.