piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki maggi - 16.05.2022 09:29
Trenuj z Radkiem Janukiewiczem
autor: Futsal SzczecinOd dziś w szczecińskich szkołach Futsal Szczecin rusza z  2 edycją projektu Trenuj z Radkiem Janukiewiczem, będzie dużo zabawy, porozmawiamy z dziećmi o zdrowym trybie życia, a najwięcej będzie aktywności sportowej.

Radek przez wiele lat grał dla Pogoni Szczecin i zawsze z dumą zakładał koszulkę z Gryfem na piersi. W 2010 roku zagrał w finale pucharu Polski, a w sezonie 2011/12 wywalczył historyczny powrót do Ekstraklasy. Przez 7 sezonów rozegrał 175 meczów w granatowo-bordowych barwach. W Szczecinie miał okazję trenować pod wodzą wyśmienitych polskich trenerów: Czesława Michniewicza i Dariusza Wdowczyka. Dostąpił także zaszczytu założenia koszulki z orłem na piersi. Na swoim koncie ma występy w kadrach U-18, U-19, U-20 oraz U-21, w których był kapitanem. Powołany był również do reprezentacji Polski pod wodzą Adama Nawałki i Waldemara Fornalika. Dzisiaj broni bramki naszego klubu. Reprezentuje Szczecin w I Lidze Futsalu i wraz z pozostałymi zawodnikami gra dla wszystkich mieszkańców miasta. Projekt jest współfinansowany przez gminę miasto Szczecin.
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki maggi - 13.05.2022 10:38
ZZPN pokonał WZPN
autor: maggiCóż to był za spektakl! W środę 11 maja na stadionie Golęcin w Poznaniu odbył się mecz Wielkopolski ZPN - ZZPN w ramach eliminacji do UEFA Regions’ Cup (więcej o turnieju i powołaniach tutaj)

Pojedynek był pełen zwrotów akcji. Do przerwy w Poznaniu mieliśmy remis 2:2, ale ostatecznie to kadra Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej wygrała ten mecz po trafieniu Adama Ładziaka w 85 minucie. Bramki zdobyli: Wiktor Sawicki (w minucie 22’ i 26’), Kamil Wiśniewski (61’, 70’), Adam Ładziak (85’).
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki maggi - 10.05.2022 15:34
ZZPN kontra WZPN
autor: ZZPNDuet Trenerski: Maciej Sayed oraz Tomasz Krzywonos dokonał wyboru 18-stu zawodników którzy w najbliższą środę zmierzą się w pierwszym spotkaniu półfinałowym naszego makroregionu z Wielkopolskim ZPN.

Nasi zawodnicy wyjeżdżają do Wielkopolski już we wtorek tak, aby na obiektach w Szamotułach jak najlepiej przygotować się do środowego starcia.

UEFA Regions Cup to turniej, w którym każde województwo deleguje do gry swoją seniorską reprezentację wybraną spośród zawodników, którzy nigdy nie mieli profesjonalnych kontraktów na szczeblu trzech najwyższych lig w naszym kraju (Ekstraklasy, I oraz II ligi). Kadra, która zwycięży krajowe rozgrywki będzie reprezentowała Polskę w Mistrzostwach Europy Kadr Regionów.

Nasza Reprezentacja pierwszy mecz zagra z Wielkopolski ZPN w środę 11 maja o godzinie 12:00 w Poznaniu. Rewanż zostanie rozegrany 25 maja na stadionie w Policach.
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki maggi - 10.05.2022 15:28
Kurs szkoleniowy dla sędziów
autor: ZZPNKolegium Sędziów ZZPN organizuje krótki kurs szkoleniowy dla nowych i obecnych sędziów klubowych w naszym województwie. Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłaszania swoich kandydatów oraz funkcjonujących sędziów klubowych do wzięcia udziału w szkoleniach. Sędzia klubowy może prowadzić zawody terenowych lig, w których nie obowiązują zasady awansu i spadku (Junior, Trampkarz, Młodzik).

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: organizacja@sedzia.net do 1 lipca 2022 r.

Szczegółowe informacje zostaną przesłane mailowo do wszystkich zainteresowanych do 8 lipca.
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki paulinus - 29.04.2022 08:20
Szczeciński akcent w finale PP
autor: Paula Duda laczunaspilka.plPochodząca ze Szczecina Anna Szymańska wraz z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą 2 maja na PGE Narodowym wręczy puchar za zwycięstwo w tegorocznej edycji Fortuna Pucharu Polski mężczyzn. To pierwsza taka sytuacja w historii. Dlaczego akurat Szymańska? Reprezentantka Polski jest fenomenem i rekordzistką jeśli chodzi o finały Pucharu Polski. Zagrała w nich już czternaście! razy i w tym roku również ma szansę na kolejny finał. Szczecinianka docierała do finałów z Gryfem Szczecin, dwukrotnie Pogonią Women Szczecin, siedem razy z Medykiem Konin i cztery razy z Czarnymi.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 21.04.2022 08:04
Świt pewnie pokonuje Astrę
W meczu ćwierćfinału Pucharu Polski ZZPN piłkarze Świtu zwyciężyli 7:0 Astrę Ustronie Morskie na jej boisku i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek.

Od pierwszych minut stroną przeważającą byli przyjezdni, choć trzeba oddać że piłkarze Astry nie pozostawali bierni i ambitnie walczyli o sprawienie niespodzianki, szczególnie w pierwszych 30 minutach spotkania. Ich zapał ostudził jednak Patryk Baranowski, który skutecznie główkował i otworzył wynik środowej rywalizacji.
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki paulinus - 07.04.2022 09:12
Pogoń II: Z Wyspy Uznam z awansem
Rezerwy Pogoni Szczecin bez większych problemów awansowały do kolejnej fazy okręgowego Pucharu Polski. Portowcy pokonali na wyjeździe Flotę Świnoujście 3:1. - Flota grała naprawdę dobrze, natomiast nie była w stanie nam poważniej zagrozić. Drużyna ze Świnoujścia nie stwarzała sobie wielu sytuacji, my tych sytuacji mieliśmy sporo i zasłużenie wygraliśmy - mówi trener Paweł Ozga.

Zarówno Pogoń, jak i Flota przed tym meczem prezentowały bardzo równą, wysoką formę. Pogoń przed tym meczem miała serię 7 zwycięstw z rzędu w meczach o stawkę, natomiast Flota od początku sezonu zaliczyła tylko 1 porażkę w lidze, więc zapowiadało się na dobre spotkanie, niezależnie od poziomu rozgrywkowego, na jakim występują obie ekipy.