piłka nożna / Ekstraklasa
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 24.02.2021 20:56
Fornalczyk przedłużył kontrakt z Pogonią
autor: Pogoń Szczecin W. Ufland Pogoń Szczecin przedłużyła o rok umowę z 18-letnim skrzydłowym Mariuszem Fornalczykiem. Obecnie obowiązujący kontrakt jest ważny do końca czerwca 2024 roku.

Wychowanek Polonii Bytom związał się z Dumą Pomorza w czerwcu 2020 roku. Wówczas podpisał z klubem trzyletnią umowę. Fornalczyk urodził się 15 stycznia 2003 roku. W ostatnim meczu sezonu 2017/2018 zadebiutował w seniorskim zespole Polonii, a w kolejnych miesiącach został włączony na stałe do I zespołu, który wówczas wywalczył awans z IV do III ligi. Jest też reprezentantem Polski w swojej kategorii wiekowej. W granatowo-bordowych barwach zagrał dotychczas trzy razy w PKO Ekstraklasie (38 minut), dwa razy w Pucharze Polski (37 minut) i sześć razy w trzecioligowych rezerwach (410 minut, 2 gole).
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 20.02.2021 11:48
Porażka z rekordami w tle
autor: K.Grzeszkowiak Porażką zakończyła się wyprawa Pogoni Szczecin do Krakowa. Szczecinianie ulegli na wyjeździe Białej Gwieździe 2:1 i mogą stracić prowadzenie w lidze. Mimo przegranej, Portowcy poprawili w piątek swoją historię. Dante Stipica został nowym rekordzistą jeśli chodzi o występy bramkarzy Pogoni Szczecin w Ekstraklasie i minuty bez wpuszczonego gola (525 minut). Pobił on osiągnięcie Bogusława Białka (495 minut). Defensywa Dumy Pomorza także pobiła swój ekstraklasowy wynik - 519 minut bez straty gola. Nowy rekord od wczoraj to 525 minut.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 18.02.2021 21:39
Pojedynek niemieckiej myśli szkoleniowej
autor: Me Następnym przystankiem na drodze szczecinian będzie Kraków. W piątkowy wieczór Duma Pomorza zmierzy się z Białą Gwiazdą. Portowcy jadą do stolicy Małopolski jako faworyt. Wiślacy od początku roku grają w kratkę i zajmują dopiero trzynaste miejsce w tabeli. Podopieczni Kosty Runjaicia będą chcieli zrehabilitować się za swój ostatni występ na stadionie Wisły. 13 grudnia 2019 roku zaliczyli sporą wpadkę kiedy to jako ówczesny lider rozgrywek przegrali z ostatnią w tabeli Białą Gwiazdą.
piłka nożna / Ekstraklasa skryba1213 - 17.02.2021 11:19
Kurzawa: Duża determinacja władz Pogoni
autor: pogonszczecin.plRafał Kurzawa wybrał ofertę Pogoni Szczecin i od środy rozpocznie rywalizację o miejsce w składzie Dumy Pomorza. 28-latek tuż po podpisaniu umowy odbył pierwszą rozmowę z oficjalnym serwisem klubowym.

Dzisiaj pojawiłeś się w Szczecinie i związałeś długim kontraktem z naszym klubem. Co o tym zadecydowało?
- Duża determinacja władz Pogoni. Klub naprawdę mnie chciał i się o mnie starał. Przedstawiono mi plan, który określa o co Pogoń ma walczyć w tym sezonie i w kolejnych latach. To było najważniejsze.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 16.02.2021 20:43
Rafał Kurzawa zawodnikiem Pogoni!
autor: pogonszczecin.plRafał Kurzawa związał się 3-letnim kontraktem z Pogonią Szczecin z opcją przedłużenia o rok.

Uczestnik Mistrzostw Świata w Rosji trafia do naszego klubu jako wolny zawodnik. Nowy pomocnik Dumy Pomorza urodził się 29 stycznia 1993 roku w Wieruszowie koło Kępna. Mierzy 182 centymetry. Jest wychowankiem Marcinków Kępno, a w seniorskiej karierze grał dla Energetyka ROW Rybnik, Górnika Zabrze, Amiens SC (Francja), FC Midtjylland i Esbjerg fB (Dania).
piłka nożna / Ekstraklasa skryba1213 - 16.02.2021 12:49
Pogoń druga w PJS
autor: Pogoń Szczecin W. UflandDrugie miejsce w klasyfikacji Pro Junior System zajmuje po siedemnastu kolejkach ligowych Pogoń Szczecin.

Zawodnikiem młodzieżowym jest piłkarz posiadający obywatelstwo polskie, który urodził się w 1999 roku lub młodszy. W przypadku Dumy Pomorza w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy zagrało już siedmiu takich graczy, a zapunktowało czterech. Dlaczego? Zawodnik musi rozegrać co najmniej 270 minut oraz pięć meczów w rozgrywkach ligowych, aby spędzony przez niego czas na boisku został uwzględniony w punktacji końcowej.
piłka nożna / Ekstraklasa skryba1213 - 15.02.2021 09:39
Grosicki zagra w Pogoni?
autor: WBA instagramKamil Grosicki blisko powrotu do PKO Ekstraklasy. Najgłośniej mówiło się o Legii Warszawa. Tymczasem na dziś piłkarz jest najbliżej powrotu do swojego rodzinnego miasta i gry w Pogoni Szczecin. Wszystko powinno wyjaśnić się w tym tygodniu.

Grosicki nie ma szans na grę w WBA. Do wygaśnięcia jego umowy w Anglii pozostały cztery miesiące. Polak mógłby poczekać do czerwca i wtedy poszukać sobie nowego klubu. Na The Hawthorns zgarnia potężną tygodniówkę (40 tysięcy funtów), ale jednocześnie musiałby się pogodzić z faktem, że nie pojedzie na mistrzostwa Europy.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 13.02.2021 21:02
Runjaic: Zainwestowaliśmy w ten mecz więcej od Piasta
autor: Skiba Kosta Runjaic, trener Pogoni Szczecin: - Bardzo ważne, że po tym meczu nie ma kontuzji w obu zespołach. Jesteśmy bardzo zadowoleni, jak drużyna się dziś zaprezentowała, jak podeszła do meczu z poziomu energetycznego. Wiadomo, że chętnie dziś byśmy wygrali, ale biorąc pod uwagę warunki ten punkt nas zadowala. Zagraliśmy z tyłu na zero - to dla nas bardzo ważne. Bardzo trudny tydzień za nami. Uważam, że zawodnicy dali z siebie wszystko, nawet jeśli liczby tego nie pokazują. To po prostu więcej nie było możliwe dziś biegać.