skryba1213
piłka nożna / Ekstraklasa
piłka nożna / Ekstraklasa skryba1213 - 16.02.2020 10:52
Runjaic: Dziś każdy dał to, co mógł
autor: SkibaKosta Runjaic (trener Pogoni Szczecin): - To był intensywny mecz, pełen różnych momentów. Nie zakończył się w pełni dobrze dla nas. Generalnie jestem zadowolony z naszej postawy. Nie można być natomiast zadowolonym z sytuacji, gdy gra się z mocną drużyną i nie wykorzystuje się szans, które stwarzamy. To coś co musimy sobie zarzucić. W tak trudnym meczu decydujące były dziś szczegóły. Czasami zabrakło zimnej krwi, innymi momentami tego, by wziąć na siebie więcej ryzyka. Utrzymaliśmy wynik bezbramkowy. Nie pozwoliliśmy wiele razy Śląskowi zagrozić naszej bramce. Murawa nie była komfortowa dla obu zespołów. Ten punkt będzie dla nas ważny.
piłka nożna / Ekstraklasa WpV - 16.02.2020 10:51
Bezbramkowo przy Twardowskiego
autor: /meW pierwszym wiosennym spotkaniu przed własną publicznością, Pogoń Szczecin bezbramkowo zremisowała ze Śląskiem Wrocław. Portowcy utrzymali trzecie miejsce w ligowej tabeli, a dzięki remisowi Rakowa z Legią wciąż tracą do lidera z Warszawy zaledwie trzy punkty. Po zeszłotygodniowym horrorze w Płocku wielu kibiców zadawało sobie pytanie, czy w kolejnym meczu Pogoń również ciężko będzie oglądać. Mimo gorszego wyniku sobotniego meczu, na boisku widać było totalnie odmieniony zespół, pewny siebie, potrafiący długo utrzymywać się przy piłce. Zabrakło jedynie bramek, choć okazje ku temu były.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 14.02.2020 23:59
Poprawić domową formę
Za Pogonią Szczecin dreszczowy początek grania w tym roku. Wygrana w Płocku cieszy, ale w sobotnim meczu ze Śląskiem Wrocław kibice chcieliby obejrzeć lepszą grę szczecinian. Rywale Pogoni to ich główny konkurent w walce o podium. Wrocławianie zajmują obecnie czwarte miejsce w ligowej tabeli. Co więcej Śląsk goni Portowców także w tabeli wszech czasów Ekstraklasy (28 punktów straty). Pojedynek w Szczecinie zapowiada się na jeden z najciekawszych w tej kolejce. Ewentualna wygrana może pozwolić Pogoni nieco odskoczyć grupie pościgowej. Podopieczni Kosty Runjaicia muszą poprawić domowy dorobek (17 punktów w 10 meczach).
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 09.02.2020 14:37
Portowcy wykorzystali swoje pięć minut
Za nami naprawdę zaskakujące spotkanie w Płocku. Przez większość meczu kibice mogli czuć się rozczarowani, lecz wszystko wynagrodziła nam końcówka. Trener Radosław Sobolewski zapowiedział, że przygotuje Dumie Pomorza niespodziankę. Ta była wyjątkowo miła dla Pogoni Szczecin. Nafciarze prowadzili już 2:0, ale w prosty sposób ich gra zupełnie się posypała i nie potrafili dowieźć go do końca. Portowcy w pełni wykorzystali swoje pięć minut i wygrali. Za ponad 70 minut gry nie należy im się jednak żadna pochwała.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 08.02.2020 16:34
Powrót z Nafciarzami
PKO Ekstraklasa budzi się do snu po przerwie zimowej. W pierwszym meczu o punkty w tym roku Pogoń Szczecin zagra z Wisłą Płock. Tegoroczna wiosna zapowiada się zdecydowanie ciekawiej dla fanów Dumy Pomorza niż ostatnie. Szczecinianie przezimowali na podium i mają realne szanse na medal. Lata rozsądnej odbudowy klubu mogą zostać zwieńczone sukcesem. Pierwszym celem Portowców w tym roku będzie Płock. Wiślacy wiosną będą bronili lokaty w pierwszej ósemce. Niedzielny mecz rozpocznie się o godzinie 12:30, a poprowadzi go arbiter Krzysztof Jakubik.
piłka nożna / Ekstraklasa yodastars - 01.02.2020 17:23
Udany test Pogoni przed ligą
Na 8 dni przed pierwszym ligowym spotkaniem w 2020 roku, Pogoń Szczecin zagrała mecz sparingowy z liderem I ligi-Wartą Poznań. Próba generalna była udana dla podopiecznych Kosty Runjaicia, gdyż pokonali pewnie rywali 3-0. Autorami trafień okazali się David Stec, Soufian Benaymina oraz Santeri Hostikka.

W 4 minucie bliscy objęcia prowadzenia byli goście. Gracjan Jaroch znalazł się w sytuacji sam na sam z Dante Stipicą, lecz ulubień szczecińskich trybun w swoim stylu kapitalnie uchronił swój zespół przed utratą bramki. Za dosłownie kilkanaście sekund David Stec po dośrodkowaniu z lewej strony Ricardo Nunesa, skierował futbolówkę za linię bramkową i tym samym otworzył wynik meczu - 1:0. 15 minut potem Marcin Listowski prostopadłym podaniem na skrzydło uruchomił strzelca pierwszej bramki, który celnie dograł w pole karne do Adama Frączczaka. Kapitan Portowców sprytnie po przyjęciu obrócił się z piłką przy nodze, jednakże strzał w środek bramki nie sprawił problemu Adrianowi Lisowi.

piłka nożna / Ekstraklasa skryba1213 - 30.01.2020 12:36
Dante Stipica w Pogoni do 2024!
autor: K.Grzeszkowiak Chorwacki bramkarz Pogoni Dante Stipica podpisał nowy kontrakt z Dumą Pomorza. Od teraz umowa wiąże golkipera ze szczecińskim klubem do końca czerwca 2024 roku!

Dante Stipica trafił do Pogoni Szczecin latem 2019 roku. Z miejsca stał się podstawowym bramkarzem szczecińskiego klubu i jednym z jego liderów. Jesienią w lidze rozegrał komplet minut i w 20 meczach puścił tylko 16 bramek, współtworząc przy tym najlepszą defensywę w PKO Ekstraklasie. Zachował też 8 czystych kont. Głosami kibiców Pogoni Szczecin był dwukrotnie wybierany „Grupa Azoty zawodnikiem miesiąca” oraz wygrał nagrodę „Grupa Azoty zawodnik jesieni”. Mianem gracza rundy jesiennej okrzyknęli go również kibice w głosowaniu widzów Canal+.
piłka nożna / Ekstraklasa skryba1213 - 28.01.2020 15:06
Ostatni sparing przed ligą
W sobotę, 1 lutego br. o 13:00 Pogoń Szczecin w ostatnim meczu kontrolnym przed wznowieniem rozgrywek ligowych zmierzy się z Wartą Poznań.

Spotkanie z liderem I ligi rozegrane zostanie na płycie głównej stadionu im. Floriana Krygiera. Kibice wybierający się na te spotkanie będą mogli nabyć wejściówki. Bilety na mecz będzie można nabyć w cenie 5 zł od 29 stycznia (środa), g. 10. Wejściówki będą dostępne w klubowych punktach stacjonarnych (Fanshop na stadionie, CHR Galaxy, CH Gryf) i online (kupbilety.pogonszczecin.pl). Karnetowicze, którzy chcą obejrzeć sparing, także są zobowiązani do zakupu biletu. W związku z zapisami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, klub udostępnia na mecz kontrolny 999 biletów.