piłka nożna / III liga Bengoro - 11.04.2021 11:38
Zadanie wykonane
autor: AszefPierwszy z trzynastu celów w rundzie wiosennej wykonany! Kotwica pewnie pokonała na wyjeździe Mieszka Gniezno 0:3. Bramki dla Kotwicy strzelali Łukasz Staroń, Kamil Włodyka oraz Mateusz Wysocki. Wygrana w Gnieźnie była dziewiątym zwycięstwem w tym sezonie.

Pierwsze minuty należały do gospodarzy. Najpierw zespół Mieszka Gniezno miał okazję po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Następnie groźnym strzałem popisał się pomocnik gospodarzy, jednak piłka minęła słupek bramki Jakuba Trojanowskiego. W 8. minucie meczu wynik otworzył Łukasz Staroń, który idealnie w tempo nabiegł na futbolówkę zagrywaną z prawej strony przez Kamila Sternickiego. Po zdobytym golu losy spotkania się odwróciły. Kotwica utrzymywała się dłużej przy piłce i kreowała kolejne groźne akcje.
piłka nożna / III liga Bengoro - 11.04.2021 11:25
Cenna wygrana w Jarocinie. Dwie bramki Szygendy
autor: http://www.gwardia-koszalin.plBardzo cenną wygraną odnieśli w Jarocinie piłkarze Gwardii Koszalin. W pierwszym meczu w grupie B, drużyna z Koszalina ograła Jarotę 3:0.

Tym samym Gwardziści w pełni zrewanżowali się rywalom za porażkę poniesioną w połowie marca, gdy nasz zespół uległ na wyjeździe Jarocie 1:2. Jako pierwsi dogodne okazje do strzelenia gola stworzyli sobie gospodarze, lecz udanie między słupkami interweniował Dawid Skoczyk. W dziewiątej minucie przyjezdni objęli prowadzenie, agresywnym pressingiem zmusili defensywę gospodarzy do wycofania futbolówki do bramkarza, ten naciskany przez Gabriela Szygendę (na zdjęciu) popełnił fatalny błąd i pomocnik gości zespołu otworzył rezultat spotkania.
piłka nożna / III liga Bengoro - 11.04.2021 11:14
Nie było 3 punktów, były po 3 bramki dla każdego
Przede wszystkim szkoda, że ten mecz był bez publiczności, bo było w nim to, co kibic lubi najbardziej. Mnóstwo emocji, niepewność o wynik od pierwszej do ostatniej minuty i dużo bramek, a temu przecież piłka nożna zawdzięcza swoją popularność.

Niestety, nie było happy endu ani dla jednych, ani dla drugich. Oba zespoły wiedzą doskonale, że ten punkt szanować muszą, ale oba też potrzebują punktów więcej niż jeden w meczu. Ten dzisiejszy pozwolił Flocie awansować szczebel wyżej, za to Nielbę zepchnął na pozycję spadkową, ale wciąż jest wyżej od Floty.
piłka nożna / III liga Bengoro - 10.04.2021 08:51
Wyjazdowo w Jarocinie
W sobotę piłkarze koszalińskiego zespołu rozpoczną rywalizację w drugiej części sezonu w trzeciej lidze. W pierwszym meczu grupy B, nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z Jarotą Jarocin.

Po rozegraniu dwudziestu jeden kolejek, drużyny zostały podzielone na dwie części. Pierwsza, składająca się z zespołów z miejsc 1-8 walczy o awans do drugiej ligi, z kolei drużyny z miejsc 9-22 rywalizować będą o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej. W pierwszym meczu w grupie B rywalem zespołu Gwardii będzie Jarota Jarocin. Drużyna z województwa wielkopolskiego plasuje się obecnie na jedenastej pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem dwudziestu dziewięciu punktów. Nasz zespół zajmuje obecnie siedemnaste miejsce, zdobywając do tej pory dwadzieścia pięć punktów.
piłka nożna / III liga Bengoro - 10.04.2021 08:48
Zaczynają drugi etap
W najbliższą sobotę o godzinie 14:00 na stadionie przy ul. Matejki 22 w Świnoujściu rozpocznie się mecz Floty z Nielbą Wągrowiec, bez udziału kibiców.

Tym samym wystartuje drugi etap sezonu w III lidze, z podziałem na grupy. Będzie też trochę kłopotów językowych. Poza grupami w grupie, niemałym sękiem jest też numeracja kolejek. Według prowadzącego rozgrywki Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w najbliższy weekend odbędzie się druga kolejka w grupie A i pierwsza w grupie B, zatem dwie kolejki w jednym terminie. Poza tym 2. kolejka III ligi odbyła się już przecież 08 sierpnia 2020. My w swoim terminarzu wybraliśmy numerację zgodną z portalem 90minut.pl, czyli że wczoraj odbyła się kolejka nr 22, a w najbliższy weekend 23. Też nie jest to rozwiązanie doskonałe, bo oznacza że ominie nas kolejka nr 22, czyli po 23 kolejkach będziemy mieć rozegrane 22 mecze, ale wydaje nam się w tych realiach najsensowniejszym. A najzdrowiej będzie po prostu unikać w dalszej części sezonu numerowania kolejek.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 09.04.2021 17:02
Hitowe starcie w Stężycy
autor: Świt Skolwin Fb

W sobotę dojdzie do pojedynku na szczycie tabeli III ligi grupy 2, w którym Świt Szczecin zmierzy się w wyjazdowym starciu z Radunią Stężyca. Mecz będzie transmitowany w internecie, a jego początek zaplanowano na godzinę 13.00.
piłka nożna / III liga skryba1213 - 08.04.2021 10:06
Gra III liga - Grupa A i B
W sobotę rozegrane zostaną kolejne spotkania III Ligi grupy A oraz pierwsze w grupie B. Zachęcamy do dodawania własnych relacji i fotorelacji, oraz oczywiście do komentarzy. Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy. Przeczytaj naszą POMOC.

Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności
piłka nożna / III liga skryba1213 - 08.04.2021 10:04
Wygrana z Bałtykiem i hat-trick Adama Ładziaka
autor: Artur SzeferRozpoczęły się rozgrywki drugiej fazy, czyli decydujące o awansie do II ligi, a w inauguracyjnym spotkaniu na Skolwinie, Bałtyk grający przed laty w ekstraklasie, szybko, bo już w 8 minucie uzyskał prowadzenie, zaś później jeszcze długo gdynianie posiadali inicjatywę.

Z upływem czasu coraz częściej do głosu zaczęli jednak dochodzić gospodarze. W przerwie trener Andrzej Tychowski wzmocnił atak gospodarzy, a efekty przyszły już po dwóch minutach, gdy z rzutu karnego wyrównał Adam Ładziak (na zdjęciu), a siedem minut później strzałem z bliska prowadzenie dał gospodarzom Adam Nagórski.