piłka nożna / Ekstraklasa
piłka nożna / Ekstraklasa -
Thriller na korzyść Pogoni!
autor: tkowPogoń Szczecin wygrała z Piastem Gliwice 1:0 w meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gola na wagę kompletu punktów w ostatniej minucie zdobył Efthymis Koulouris. Grek wcześniej zmarnował rzut karny i dopiero po dobitce trafił do siatki. Była to ósma wygrana z rzędu na własnym boisku.

Goście w pierwszych minutach oddali dwa celne strzały. Z oboma poradził sobie Valentin Cojocaru. Najpierw bramkarz obronił strzał głową. Po akcji prawą stroną Arkadiusza Pyrki swoją okazję zmarnował Miłosz Szczepański.
W 25. minucie Portowcy zaatakowali lewą stroną Leonardo Koutris dogrywał do Olafa Korczakowskiego, ale młodzieżowiec został zablokowany. Kolejna próba to strzał z dystansu Vahana Bichakhchyana. Frantisek Plach spokojnie przeniósł piłkę nad poprzeczka. Fredrik Ulvestad w 41. minucie z bliska próbował zaskoczyć Placha. Trafił jednak wprost w bramkarza. Klarowną okazję do objęcia prowadzenia miał Piast. Andreas Katsantonis zgrał piłkę na woleja Jorge Felixowi, a ten nieatakowany przestrzelił. Już w doliczonym czasie gry Miłosz Szczepański poważnie zagroził bramce Pogoni. Piłka przeleciała nad bramką i do przerwy gole nie padły.

W drugiej połowie lekką przewagą po wznowieniu gry mieli goście. Andreas Katsantonis bliski był premierowego gola. Strzał Cypryjczyka został zablokowany. Dobitka strzału była niecelna. W 65. minucie zakotłowało się w polu karnym Piasta po krótko rozegranym rzucie rożnym. Ostatecznie obrońcy Piasta wybili piłkę. Plach wykazał się refleksem w 70. minucie. Zza pola karnego strzelał Benedikt Zech, a tor lotu piłki zmienił Rafał Kurzawą. W doliczonym czasie gry goście mogli przeważyć szalę na swoją korzyść. Cojocaru popisał się kapitalną interwencją i nogą obronił strzał Felixa. Druga próba Hiszpana była już niecelna. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry. W polu karnym Piasta upadł Patryk Paryzek. Sędzia po analizie VAR wskazał na rzut karny. Efthymis Koulouris nie wykorzystał jedenastki, ale przy dobitce się już nie pomylił i dał trzy punkty Pogoni w w doliczonym czasie gry.