piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Pogoń odpadła z Pucharu Polski
autor: tkowPiękna przygoda Pogoni w Orlen Pucharze Polski zakończyła się po dzisiejszym meczu. Porażka 1:5 z łódzkim TME SMS-em sprawiła, że podopieczne Roberta Dymkowskiego odpadły z rozgrywek na etapie półfinału.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla rywalek. Już w 15. minucie Gabriela Grzybowska wykorzystała błąd w rozegraniu piłki w defensywie granatowo-bordowych i pokonała Jagodę Sapor. Podopieczne Marka Chojnackiego raz za razem wyprowadzały skuteczne ataki, dwukrotnie przed stratą gola uchroniła nas Sapor. W 23. minucie TME SMS trafił po raz drugi - gola zdobyła Klaudia Jedlińska. Chwilę później piłkę z linii bramkowej wybiła jedna z defensorek Pogoni. W 37. minucie po raz kolejny świetnie na linii popisała się Sapor. Tuż przed przerwą pierwszą świetną okazję miały piłkarki Pogoni. Z rzutu wolnego dośrodkowywała Emilia Zdunek, a Alicja Dyguś dobrze skierowała piłkę głową, lecz na posterunku stała bramkarka zespołu z Łodzi.

Źle dla Pogoni rozpoczęła się druga odsłona spotkania. Do siatki szczecinianek ponownie trafiła Klaudia Jedlińska, która mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dała szans bramkarce Pogoni. Po chwili padły kolejne dwa gole dla gości - najpierw Dominika Kopińska, a później Paulina Filipczak wpisały się na listę strzelczyń. Pierwszego gola dla gospodyń obejrzeliśmy po godzinie gry - po świetnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola zdobyła Karolina Łaniewska i do samego końca bramek już nie oglądaliśmy.