piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Zwycięstwo w Bydgoszczy
autor: tkowKobieca Duma Pomorza z kolejnym zwycięstwem! Podopieczne trenera Dymkowskiego pokonały bydgoski Sportis KKP 4:2 po golach Patrycji Michalczyk, Roksany Ratajczyk, Karoliny Łaniewskiej oraz Natalii Oleszkiewicz.

Trener Robert Dymkowski sprawił niespodziankę i w pierwszej jedenastce znalazła się Zuzanna Radochońska, która niedawno wróciła do gry po ciężkiej kontuzji i dwukrotnie dała świetną zmianę w spotkaniach z AP Orlenem oraz Górnikiem. Już w 10. minucie Weronika Szymaszek została sfaulowana w polu karnym i sędzia Michalina Diakow podyktowała jedenastkę - rzut karny pewnie wykorzystała Patrycja Michalczyk. W kolejnych minutach nie zarysowała się przewaga żadnej z drużyn. Kolejną świetną okazję miała Pogoń, gdy w 32. minucie Emilia Zdunek świetnie uderzyła z dystansu, lecz Kinga Rabinek sparowała futbolówkę na rzut rożny.

Druga połowa zdecydowanie lepiej zaczęła się dla gospodyń. Paulina Oleksiak wkręciła piłkę bezpośrednio z rzutu rożnego do bramki strzeżonej przez Natalię Radkiewicz i od 51. minuty mieliśmy remis, lecz po chwili ponownie prowadziła Pogoń. Bramkę po strzale głową zdobyła Roksana Ratajczyk. W 57. minucie Karolina Łaniewska świetnie odnalazła się w polu karnym i celnym strzałem pokonała bramkarkę Sportisu zdobywając trzeciego gola w trzecim meczu z rzędu. Czwartego gola dla Pogoni zobaczyliśmy w 85. minucie, gdy Natalia Oleszkiewicz wykorzystała niefrasobliwość obrony zespołu z Bydgoszczy. Po dwóch minutach drugiego gola dla Sportisu i ostatniego w tym spotkaniu zdobyła Agnieszka Glinka.