piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Udana inauguracja piłkarek
Po dwóch golach Roksany Ratajczyk piłkarki Pogoni wygrały na wyjeździe z Medykiem Konin 2:0 i tym samym wyśmienicie zainaugurowały rozgrywki Ekstraligi kobiet.

Debiut piłkarek w barwach Pogoni wypadł wyśmienicie. Choć pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a w ostatnim kwadransie pierwszej części meczu gospodynie przejęły delikatnie inicjatywę stwarzając sobie groźne sytuacje, to w drugiej odsłonie spotkania stroną przeważająca na boisku były już zawodniczki Dumy Pomorza.

Na gole trzeba było czekać do ostatniego kwadransa gry. Im mecz dużej trwał, tym coraz klarowniejsza była przewaga podopiecznych trenera Roberta Dymkowskiego. Pierwsza bramka padła w 76. minucie. Po kombinacyjnym rozegraniu rzutu rożnego Emilia Zdunek dograła do Roksany Ratajczyk, a ta otworzyła wynik spotkania. Pięć minut później nastąpiła powtórka z akcji po której padł pierwszy gol. Rzut rożny, asystująca ponownie Zdunek i strzał Ratajczyk, tym razem z linii pola karnego podwyższający prowadzenie na 2:0.

Spotkanie sędziowała Karolina Bojar-Stefańska (Mazowiecki ZPN). Na liniach pomagały jej Martyna Pietrzyk i Anna Wieczorek. Obserwatorem meczu z ramienia Kolegium Sędziów był Andrzej Kozłowski.

Kolejny mecz o punkty w rozgrywkach Ekstraligi piłkarki rozegrają w niedzielę, 21 sierpnia o g. 12, kiedy to podejmować będą AZS UJ Kraków. Mecz zostanie rozegrany na boisku nr 3 Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży przy Twardowskiego. Wejście na obiekt znajduje się od strony ul. Witkiewicza. Wstęp bezpłatny.

Medyk Konin - Pogoń Szczecin 0:2 (0:0)