piłka nożna / III liga -
Udany rewanż za jesień
autor: BengoroKotwica Kołobrzeg wraca na zwycięską ścieżkę. Nadmorscy pokonali w wyjazdowym spotkaniu Pogoń Nowe Skalmierzyce 2:0. Obie bramki dla naszego zespołu zdobył Paweł Łysiak, który trafił do siatki Pogoni w obu połowach.

Podopieczni Dietmara Brehmera od początku postanowili przejąć kontrolę nad spotkaniem. Już w drugiej minucie meczu na uderzenie z dystansu zdecydował się Piotr Łysiak. Piłka zmierzała pod poprzeczkę bramki Pogoni, ale w ostatnim momencie bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. Od pierwszego gwizdka sędziego nad Nowymi Skalmierzycami mieliśmy oberwanie chmury. Rzęsisty deszcz i silny wiatr nieco utrudniły grę obu ekipom, ale zawody stały na wysokim tempie.
W 23. minucie wynik spotkania otworzył Paweł Łysiak. Dośrodkowanie z lewej strony boiska na długi słupek od Leszka Jagodzińskiego trafiło do Gabriela Szygendy. Nasz młodzieżowiec zgrał głową do Łysiaka, który mocnym uderzeniem z powietrza nie dał szans bramkarzowi Pogoni. Chwilę po strzelonej bramce Kotwica ruszyła jeszcze bardziej odważnie na rywala. Piłkę w polu karnym otrzymał Michał Kozajda, który zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Na posterunku był jednak golkiper gospodarzy. Tuż przed przerwą bliski strzelenia bramki był Dominik Chromiński. Nasz napastnik zdecydował się na strzał z powietrza będąc tyłem do bramki. Ale ponownie obronił bramkarz.

Druga połowa rozpoczęła się dobrze dla Kotwicy. Dziesięć minut po otwarciu drugiej części meczu kolejną sytuację miał aktywny tego dnia Dominik Chromiński. Ale jego strzał z głowy minimalnie minął słupek bramki drużyny z Nowych Skalmierzyc. Chwilę później na indywidualną akcję zdecydował się Paweł Łysiak. Nasz napastnik minął w środkowej strefie dwóch zawodników Pogoni i oddał strzał zza szesnastki. W ostatniej chwili piłkę na rzut rożny wybił bramkarz gospodarzy. W 70. minucie meczu błąd w rozegraniu stałego fragmentu przez Pogoń wykorzystał Paweł Łysiak, który najpierw zablokował podanie zawodnika z Nowych Skalmierzyc. A następnie zagrał piłkę obok bramkarza, który starał się przerwać akcję poza polem karnym. Naszemu napastnikowi nie pozostało nic innego jak skierowanie piłki do pustej bramki i zdobycia swojej drugiej bramki w meczu. Pogoń w drugiej połowie odpowiedziała groźnym uderzeniem z rzutu wolnego. Na szczęście Kotwicy futbolówka zatrzymała się na słupku bramki Oskara Pogorzelca.

0:1 - Paweł Łysiak 23′
0:2 - Paweł Łysiak 70′

Kotwica Kołobrzeg: 1. Oskar Pogorzelec - 21. Michał Kozajda, 4. Damian Kostkowski, 20. Arsen Slotiuk, 14. Jakub Szarpak - 24. Leszek Jagodziński (22. Kamil Bartoś 22′), 6. Piotr Łysiak, 8. Bartosz Kalupa (18. Michał Graczyk 50′), 29. Gabriel Szygenda (27. Mateusz Rościszewski 64′) - 10. Paweł Łysiak, 7. Dominik Chromiński (17. Grzegorz Goncerz 64′)
źródło: kotwicakolobrzeg.com