piłka nożna / III liga -
Pierwsza porażka od ponad dwóch lat
autor: Artur SzeferŚwit Szczecin w miniony weekend podejmował przed własną publicznością KP Starogard Gdański i niestety musiał uznać wyższość gości przegrywając 1:2. Była to pierwsza ligowa porażka Świtu przy Stołczyńskiej od ponad 2 lat.

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego grali jednak całkiem nieźle, szczególnie w pierwszej połowie, gdzie w 21 minucie wyszli na prowadzenie po pewnej egzekucji jedenastki przez Adama Ładziaka. Wcześniej faulowany był Shuma Nagamatsu, który sprytnie zastawił piłkę. Goście jednak już po 3 minutach odpowiedzieli bramką Roberta Wesołowskiego, który zaskoczył Przemka Matłokę strzałem z szesnastki.
Bramkarz Dumy Skolwina zrehabilitował się jednak świetną paradą w 38 minucie, kiedy to obronił strzał zmierzający w okienko. W odpowiedzi w pole karne gości wpadł Paweł Krawiec i został powalony tuż przed oddaniem strzału, lecz niestety gwizdek arbitra milczał. Z kolei tuż przed przerwą odbita piłka po rzycie rożnym spadła pod nogi Patryka Baranowskiego, lecz ten posłał ją nad poprzeczką i do przerwy mieliśmy remis.

Po zmianie stron mecz się wyrównał, a wręcz momentami lepiej wyglądali przyjezdni, którzy ze sporą determinacją walczyli o zwycięstwo. Gospodarze mogli jednak także wyjsć na prowadzenie, ale brakowało im skutecznego wykończenia. Tymczasem niespełna dziesięć minut przed końcem fatalny w skutkach błąd popełnił obrońca Świtu Patryk Baranowski, który zagrał piłkę pod nogi strzelca pierwszej bramki dla KP, a ten podprowadził ją i zagrał na sam na sam do Filipa Sosnowskiego, który wpakował futbolówkę do bramki Świtu. Miejscowi próbowali jeszcze odrabiać straty, a najlepszą okazję ku temu miał Adrian Mach po uprzednim zgraniu Patryka Bila, lecz piłka minęła w tej sytuacji słupek bramki drużyny z miasta Kazimierza Deyny.

Skolwinianie na skutek rozstrzygnięć w ostatniej kolejce tracą do prowadzącej Raduni Stężyca na 8 kolejek przed końcem 9 punktów i jakiekolwiek kalkulacje nie mają już sensu, Świtowcy muszą po prostu grać w każdym meczu z pełną determinacją o zwycięstwo...!

ŚWIT SZCZECIN - KP STAROGARD 1:2(1:1)
1:0 Adam Ładziak 21’ k
1:1 Robert Wesołowski 24’
2:1 Filip Sosnowski 81’

ŚWIT: Matłoka - Potoczny (77 Żulpo), Bil, Baranowski, Kisły - Krawiec, Wojdak (84 Bajkiewicz), Sareło (84 Mach), Ładziak, Nagamatsu - Kapelusz.
źródło: FB Świt