piłka nożna / III liga -
Chemik wygrywa z Hutnikiem Szczecin
autor: Ariel SzydłowskiW meczu kontrolnym numer siedem żółtozieloni rozbili IV ligowy Hutnik Szczecin 7:1.

Chemicy od początku wysoko zaatakowali Hutników i już w 11 minucie meczu wyszli na prowadzenie. Akcję całego zespołu wykończył Michał Chyrek, który sprytnie wszedł między dwóch stoperów Hutnika i sprytnym strzałem pokonał golkipera gości. Policzanie prowadzili grę i stwarzali sobie kolejne doskonałe okazje do zdobycia bramki.
Swoje szanse mieli Konrad Data i Mateusz Jakubiak, który uderzał zza pola karnego. Jednak jego strzał minimalnie minął bramkę Hutnika. Niestety w 33 minucie meczu zespół z Północnego Szczecina przeprowadził szybką kontrę, po której faulowany w polu karny został jeden z napastników. Sędzia Arys wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Kuba Żelazowski. W 44 minucie chemicy ponownie wyszli na prowadzenie po strzale Konrada Daty, który uderzył z około 18 metra i piłka po rykoszecie wpadła do bramki Hutnika. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Chemicy dalej dominowali i po zaledwie 10 minutach drugiej części gry prowadzili już 5:1. Bramki zdobywali Daniel Kowalczyk dwie i Ilia Michałowski. Na 6:1 po szybkiej kontrze i strzale z ostrego kąta do pustej bramki trafił Maciej Paprocki, a wynik meczu na 7:1 w 86 minucie meczu ustalił Bartłomiej Białek. W samej końcówce zawodów goście ze Szczecina otrzymali dwa rzuty karne, które jednak obronił wprowadzony po przerwie Piekutowski. Następny mecz kontrolny piłkarze Chemika rozegrają już sobotę. Przeciwnikiem żółtozielonych będzie lider IV ligi Vineta Wolin.

Chemik: Brzozowski(46’ Piekutowski) - Klimkowicz(46’ Moutinho), Kosacki(60’ Palej), Siluk(46’ Zawodnik Testowany), Jakubiak(46’ Białek), Świder(46’ Paprocki), Michałowski(60’ Dyczewski), Endene(46’ Korotkiewicz), Dąbrowski(46’ Kowalczyk D.), Data(46’ Drumlak), Chyrek(46’ Midzio)

1:0 - 11 min Michał Chyrek

1:1 - 33 min Kuba Żelazowski

2:1 - 44 min Konrad Data

3:1 - 48 min Daniel Kowalczyk

4:1 - 51 min Ilia Michałowski

5:1 - 55 min Daniel Kowalczyk

6:1 - 71 min Maciej Paprocki

7:1 - 86 min Bartłomiej Białek