siatkówka / II liga mężczyzn
siatkówka / II liga mężczyzn -
Stalpro Błyskawica Szczecin zwycięska w pierwszej rundzie Pucharu Polski

Siatkarze Stalpro Błyskawicy zrewanżowali się SPS Konspol Słupcy za ligową porażkę. W środowy wieczór pokonali zespół z województwa wielkopolskiego 3:0 i awansowali do kolejnej rundy TAURON Pucharu Polski gdzie Szczecinianie zmierzą się już z jednym z zespołów TAURON 1. ligi.

To już trzecia z rzędu wygrana w rozgrywkach TAURON Pucharu Polski zespołu STALPRO Błyskawicy Szczecin. Siatkarze ze Szczecina, którzy wcześniej wygrali z UKS ŻAK Krzeszyce, a następnie SKS Gorzów Wielkopolski tym razem w bardzo przekonującym stylu pokonali drugoligowy SPS Konspol Słupca.
Zespół Stalpro Błyskawicy Szczecin rozpoczął zmagania w składzie: Zapaśnik, Sikorski, Bukowski, Śląski, Kasiura, Grot, Herrmann (L).
Początek zmagań w pierwszym secie spotkania to gra punkt za punkt. Dzięki asowi serwisowemu Krzysztofa Zapaśnika już na samym początku meczu, to szczecinianie osiągnęli minimalne prowadzenie, którego nie oddali już do końca seta. Znakomita gra w obronie oraz bloku Stalpro Błyskawicy uniemożliwiła odrobienie strat, a dwa asy Michała Bukowskiego w końcowej fazie seta skutkowały wynikiem 25:19 na korzyść gospodarzy.

Drugi set rozpoczął się od zbudowania przez Stalpro Błyskawicę dwupunktowej przewagi, która utrzymywała się do momentu wejścia na zagrywkę zawodnika Konspolu Słupca, Łukasza Lewickiego. Dobra zagrywka oraz błędy po stronie szczecinian pozwoliły na objęcie pierwszego w tym spotkaniu prowadzenia przez gości ze Słupcy. W połowie seta sygnał do odrabiania strat dał Bartłomiej Sikorski, który mocnym serwisem zmusił trenera gości do wzięcia przerwy dla swojego zespołu przy wyniku 14:12. W ostatniej akcji seta świetną obroną popisał się libero szczecińskiego zespołu, Krystian Herrmann, a kontrę atakiem z lewego skrzydła wykorzystał Łukasz Grot ponownie zapewniając zwycięstwo 25:19.

Na początku trzeciego seta lepiej prezentowali się zawodnicy Konspolu Słupca. Mimo tego siatkarze Stalpro Błyskawicy Szczecin błyskawicznie odrobili straty, a walka punkt za punkt utrzymywała się aż do wyniku 17:15, kiedy to po autowym ataku trener gości poprosił o czas. Długie wymiany i widowiskowe akcje z pewnością cieszyły oko kibiców, którzy na brak emocji nie mogli narzekać. Pod koniec trzeciego seta przy stanie 22:20 na zagrywkę w drużynie gości wszedł Krystian Rabiega, który mocnymi serwisami doprowadził do stanu 22:23. Mateusz Sylla poprosił o czas. W kolejnych akcjach błąd w ataku po stronie Słupcy oraz fantastyczne zagrywki Łukasza Grota odwróciły losy seta i to zespół ze Szczecina mógł świętować awans do 1. rundy TAURON Pucharu Polski. Awans do tego etapu rozgrywek oznacza, że już 21 października Stalpro Błyskawica Szczecin przyjmie u siebie jeden z zespołów TAURON 1. Ligi. Losowanie odbędzie się 12 października w siedzibie PLS.

W najbliższą sobotę (10.10.20) zespół Stalpro Błyskawicy Szczecin czeka powrót na parkiety II Ligi. W wyjazdowym meczu w Gdańsku szczecinianie zmierzą się w ramach 3 kolejki z miejscowym Stoczniowcem. Drużyna z województwa pomorskiego jest obecnie liderem tabeli i jako jedyna nie straciła jeszcze seta w tym sezonie.