piłka nożna / Futsal
piłka nożna / Futsal -
Dramatyczny mecz w Gdańsku
autor: AZS UG Futsal Do przełamania złej serii było naprawdę blisko. Futsal Szczecin w 7. kolejce I ligi futsalu grał na wyjeździe z AZS UG Futsal i bohatersko walczył o punkty. Ostatecznie przegrał 5:6.
Na wyjazdowy mecz z AZS UG Futsal udała się w zaledwie ośmioosobowym składzie, a do tego gospodarze mają ostatnio coraz lepszą passę. Szczecinianie mogli ich jednak zaskoczyć, bowiem czterokrotnie wychodzili na prowadzenie.
Dla gości mocno mecz rozpoczął Karol Ława, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i było 2:0 dla zespołu ze Szczecina. AZS UG Gdańsk zaczął odrabiać straty i dwóch golach Mateusza Cymana było 2:2 w 16. minucie spotkania. Gości tuż przed przerwą na prowadzenie wyprowadził jeszcze Łukasz Kubicki mocnym strzałem.
AZS wyrównał po pół godzinie gry. Później Futsal Szczecin jeszcze dwukrotnie obejmował prowadzenie, za sprawą Rafała Gnapa oraz Bruno Fernandesa, jednak za każdym razem gdańszczanie odpowiadali, aż na półtorej minuty przed końcem meczu zdobyli gola na wagę zwycięstwa.

AZS UG Gdańsk - Futsal Szczecin 5:6 (2:3)

Bramki: Cyman 2 (15, 16), Osiński (31), Kreft (34), Domżalski (37), Wesserling (39) - Ława 2 (6, 13), Kubicki (17), Gnap (32), Bruno (36).

Futsal Szczecin: Koszmider - Ława, Gnap, Kubicki, Bruno, Zieliński, Jurys, Sapon.
źródło: Futsal Szczecin/foto AZS UG Futsal