piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Pojedynek z Energetykiem Junior Gryfino
autor: www.facebook.com/blekitnistargarW niedzielę, 13 września 2020r, o godz. 14.30 rozpoczęło się pierwsze w tym sezonie spotkanie które graliśmy przed własną publicznością. Rywalkami Błękitnych był zespół Energetyka Junior Gryfino. To zespół który jest dobrze znany miejscowym, oba zespoły spotykały się już wielokrotnie. Zanim rozpoczęło się spotkanie minutą ciszy uczciliśmy pamięć naszej zawodniczki śp. Pauliny Sochy.
Od pierwszej minuty spotkania nasz zespół ruszył do ataku. Tego dnia ustawiliśmy się typowo ofensywnie. Już w pierwszych pięciu minutach mogliśmy zdobyć prowadzenie. Sztuka Ta udała się w 12 minucie, kiedy po wrzutce za obrończynie do piłki dopadła niezawodna Natalia Gugała i było już jeden do zera. Przez kolejne minuty nasza przewaga nie słabła. Stwarzaliśmy wiele okazji do podwyższenia prowadzenia, ale dobrze grała bramkarka przeciwniczek. W 26 minucie było już dwa do zera, a kolejne trafienie zaliczyła Gugała. Do końca pierwszej połowy mogliśmy podwyższyć prowadzenie przynajmniej o kilka trafień, ale brakowało skuteczności.
Po przerwie obraz na boisku nie zmienił się, to nasza drużyna była stroną przeważającą, a zespół z Gryfina przez większość czasu tylko się bronił. O naszej przewadze świadczyły choćby statystyki, przeciwniczki oddały zaledwie dwa strzały na naszą bramkę i nie miały ani razu okazji wybijania rzutu rożnego przez całe spotkanie. W 64 minucie spotkania trzecią bramkę zdobyła Natalia Gugała, a w 77 prowadzenie podwyższyła Patrycja Szymańska. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 4:0 dla naszego zespołu.

W opinii trenera zespołu Bartosza Zdunka cieszy zwycięstwo i zdobyte punkty, martwi natomiast brak skuteczności, gdyż to spotkanie powinno zakończyć się naszą dużo wyższą wygraną. Ten element będziemy musieli szczególnie poćwiczyć na treningach.
Dziękujemy kibicom którzy w to słoneczne popołudnie pojawili się na stadionie aby kibicować zawodniczkom. Oprócz kibiców ze Stargardu, pojawiła się spora grupa kibiców z Gryfina. Nasze spotkanie oglądało około 100 osób. Dziękujemy bardzo Panu Tadeuszowi Surmie za doskonałe zdjęcia, które wykonał przed i w trakcie meczu.
Specjalne podziękowania kierujemy w kierunku do naszych
sponsorów: Miasto Stargard w osobie Pana Rafał Zając - prezydent Stargardu
oraz firmie Rekord Pomorze .

Za tydzień czeka nas daleki wyjazd do Gdyni, gdzie w sobotę o godz. 15.00 rozegramy spotkanie z miejscowym zespołem Marcus Gdynia. To będzie bardzo ciężkie spotkanie, przeciwniczki to bardzo dobry zespół. Szykuje się bardzo ciekawe spotkanie.