piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
LFA Szczecin zwycięzcą turnieju Błękit Cup 2020
autor: https://www.facebook.com/blekitnW niedzielę 23 lutego 2020r w Stargardzie odbyła się tegoroczna edycja halowego turnieju piłki nożnej kobiet Błękit Cup 2020. Do rywalizacji stanęło pięć zespołów z trzech klubów. Po dwie drużyny wystawiły gospodynie KP Błękitni Stargard oraz LFA Szczecin, skład turnieju uzupełnił Energetyk Gryfino.
Ponieważ spotkań zaplanowanych nie było zbyt wiele, mogliśmy grać spotkania dwa razy po 10 minut z krótką przerwą i zmianą połowy.

Turniej rozpoczął się od siostrzanych pojedynków, najpierw pomiędzy obiema drużynami Błękitnych Stargard, a następnie pomiędzy drużynami LFA Szczecin. Zarówno te dwa, jak i kolejne spotkania przyniosły wiele emocji, gra była wyrównana i można było podziwiać wiele ciekawych akcji.

Po rozegraniu sześciu spotkań wszystkie zespoły wraz ze szkoleniowcami zostały zaproszone na ciepły posiłek ufundowany przez partnera medialnego turnieju Twoje Radio. Dziękujemy bardzo za okazane wsparcie

Po przerwie turniej był kontynuowany. Na parkiecie działo się coraz ciekawiej. Gra było bardzo wyrównana, co szczególnie było widoczne w pojedynku nr 8 pomiędzy KP Błękitni Stargard II a LFA Szczecin I który zakończył się remisem 1:1. O zwycięstwie w turnieju decydował ostatni mecz , pomiędzy pierwszymi zespołami Błękitnych i LFA. Przed tym spotkaniem Błękitne zdobyły 9 pkt, a LFA 7. Stargardziankom wystarczał remis, ale nikt nie zamierzał się oszczędzać. Można śmiało napisać, że to spotkanie było prawdziwym finałem. Przez całe 20 minut trwała ostra walka o każdy metr parkietu. Jedyna bramka tego spotkania padła po nieszczęśliwym odbiciu się piłki od zawodniczki ze Stargardu i wpadła do jej własnej bramki. Gospodynie do ostatniej sekundy walczyły o wyrównanie, ale niestety nie udało się. Zwycięstwo w turnieju przypadło pierwszej drużynie LFA Szczecin.

Kolejność końcowa turnieju:
1. LFA Szczecin I
2. KP Błękitni Stargard I
3. UKS Energetyk Junior Gryfino
4. KP Błękitni Stargard II
5. LFA Szczecin II

Gratulujemy drużynie ze LFA Szczecin - OneTeam zwycięstwa.
Oprócz pucharów dla wszystkich zespołów i medali dla pierwszej trójki przyznano również nagrody indywidualne. Najlepszą bramkarką turnieju wybrano Weronikę Lichy z LFA Szczecin I, najlepszą strzelczynią turnieju została Klaudia Klimek z Energetyka Gryfino, a najlepszą zawodniczką turnieju została Wiktoria Radkiewicz z KP Błękitni Stargard II. Każda z tych
trzech zawodniczek otrzymała pamiątkową statuetkę oraz zestaw nagród od sponsora Rekord Pomorze Systemy Informatyczne. Ponadto każdy z trenerów przyznał specjalne wyróżnienie, medal dla najlepszej zawodniczki swojego zespołu.