koszykówka / PLK -
AZS zakończył sezon
To nie było wymarzone pożegnanie z sezonem 2017/2018 dla AZS Koszalin. Koszalinianie przegrali na własnym parkiecie z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 69:92.

W ostatnim spotkaniu Akademików w Energa Basket Lidze biało-niebiescy przede wszystkim chcieli się pożegnać z kibicami w dobrym stylu. Zwycięstwo nad zajmującą obecnie ekipą BM Slam Stali na pewno byłoby pozytywnym zwieńczeniem rozgrywek. To zadanie jednak wymagałoby od podopiecznych Dragana Nikolicia rozegrania świetnego meczu przeciwko, mającej grać o medale, drużynie z Ostrowa Wielkopolskiego. AZS jednak udowodnił, że jest to możliwe wygrywając na parkiecie dzisiejszego rywala 83:80.
Wyrównany początek

W pierwszych dziesięciu minutach meczu kibice oglądali wyrównany pojedynek po obu stronach parkietu. Mimo że to goście lepiej rozpoczęli spotkanie, to Akademicy nie zamierzali ustępować im i szybko niwelowali przewagę podopiecznych Emila Rajkowicia. AZS wyszedł nawet na prowadzenie w 8 minucie pojedynku 19:18. Ostatecznie to BM Slam Stal kończyło pierwszą kwartę z kilkupunktowym prowadzeniem 25:21.

Mocne uderzenie BM Slam Stali

Niestety takiego rozpoczęcia drugiej odsłony meczu chyba nikt z koszalińskich kibiców się nie spodziewał. W ciągu niespełna 4 minut zawodnicy BM Slam Stali zdobyli 16 punktów nie tracąc żadnego. W efekcie przewaga gości urosła do 20 'oczek' (41:21) i stawiało to podopiecznych Dragana Nikolicia w bardzo trudnym położeniu. Ostatecznie po 20 minutach gry było 57:47 dla ostrowian, którzy mieli aż 69,7% celnych rzutów z gry.

Goście kontrolują mecz

Po zmianie stron Akademikom nie udało się już wrócić do meczu. Goście kontrolowali wypracowaną przewagę, nie pozwalając biało-niebieskim na łatwe punkty i odrabianie strat. Na każdy celny rzut gospodarzy, zawodnicy Emila Rajkovicia odpowiadali tym samym. Po trzech kwartach było 76:55 i trudno było jeszcze sądzić, że AZS zdoła walczyć o zwycięstwo. W ostatnich 10 minutach spotkania obraz gry się nie zmienił i w ostatnim meczu sezonu 2017/2018 AZS Koszalin uległ na własnym parkiecie zespołowi BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski 69:92, kończąc tym samym rozgrywki na 13 miejscu. Najwięcej 17 punktów dla koszalińskiego zespołu w dzisiejszym pojedynku zdobył Aleksandar Marelja, w drużynie gości 14 'oczek' miał Jure Škifić.
źródło: materiały prasowe AZS Koszalin