koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Spójnia w półfinałach
autor: Tomasz Surma materiały prasowePo czterech spotkań potrzeba było by wyłonić półfinalistów w pierwszej lidze koszykarzy. Także najwyżej rozstawiona w play-off Spójnia Stargard, która mierzyła się z óśmym Biofarmem Basket Poznań, po sobotniej (23.04) porażce 76:87 potrzebowała dodatkowego meczu. Podrażnieni tym faktem biało-bordowi w drugiej połowie niedzielnego starcia pokazali klasę, odrobili stratę dziesięciu oczek i zakończyli rywalizację wygrywając 92:79.
Stargardzianie po dwóch trójkach Wilczka i Bręka niedzielne starcie rozpoczęli od prowadzenia 6:0. Później jednak ponownie jak w sobotę nie było dobrze. To Poznaniacy nie tylko odrobili straty, ale także zaczęli zyskiwać przewagę. Początkowo wynosiła ona maksymalnie siedem oczek jednak tuż przed przerwą urosła do dwunastu. Ostatecznie po trafieniu Pabiana do szatni obydwa zespoły schodziły przy stanie 44:34 dla miejscowych.

Po zmianie stron sygnał do odrabiania strat dał Czujkowski z Frasiem. Trafiał też Dymała z Pabianem a po trefieniu Bręka w piątej minucie trzeciej kwarty Spójnia była na plusie o jedno oczko (53:52). Był to kluczowy moment tego spotkania. Co prawda Biofarm odpowiedział szybko za sprawą Struskiego, to jednak po trójce Bręka biało-bordowi wyszli na ponowne prowadzenie, którego nie oddali już do końca pojedynku. Goście zbudowali sobie nawet 22-punktową przewagę i dzięki czemu stało się jasne, że kolejny ich mecz odbędzie się nie w środę (termin ewentualnego piątego starcia) a dopiero w sobotę o godz. 18.00. Następnym przeciwnikiem Stargardzian w walce po Polską Ligę Koszykówki będzie GKS Tychy, który z kwitkiem odprawił faworyzowaną przez niektórych AZS Politechnikę Krakowską. Jak widać nazwisko Michaela Hicks'a samo awansu nie przenosi.

Drużyna ze Śląska łatwym rywalem nie będzie. Przypomnijmy, że co prawda tuż przed świętami Bożego Narodzenia Spójnia zdeklasowała rywala, to jednak w rewanżu o dziewięć oczek lepsi okazali się rywale.

Biofarm Basket Poznań - Spójnia Stargard 79:92 (25:18, 19:16, 15:33, 20:25)

Biofarm Basket: Piotr Wieloch 14, Filip Struski 12, Mariusz Konopatzki 11, Tomasz Smorawiński 11, Marcin Tomaszewski 9, Michał Samsonowicz 7, Adam Metelski 5, Jakub Fiszer 4, Mikołaj Czyż 2, Jarosław Giżyński 2, Dawid Gruszczyński 2, Jakub Simon 0

Spójnia: Hubert Pabian 26, Marcin Dymała 19, Dawid Bręk 15, Alan Czujkowski 13, Wojciech Fraś 10, Maciej Raczyński 4, Marcel Wilczek 3, Karol Pytyś 2, Konrad Koziorowicz 0