piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Wygrana juniorów Crettiego w Derbach Szczecina
autor: pogonszczecin.pl Juniorzy starsi Pogoni Szczecin przerwali serię porażek. Portowcy pokonali w Derbach Szczecina zespół SALOS-u 1:0 po bramce Huberta Sadowskiego.

Granatowo-bordowi przed tym pojedynkiem mieli za sobą serie czterech porażek, które spowodowały spadek w tabeli poza miejsca dające grę o medale Mistrzostw Polski. - Nie będę ukrywał, że jest to najtrudniejszy moment w całej historii mojej pracy z tym zespołem. Serii czterech porażek z rzędu jeszcze nie przeżyłem. Dla nas wszystkich to jednak cenna nauka. Nasza gra nie wygląda jednak tak źle jak suche wyniki. Musimy być razem jako zespół i na pewno wrócimy na właściwe tory - mówił dla pogonszczecin.pl trener Cretti. Od początku spotkania częściej przy piłce byli zawodnicy Pogoni. Nie potrafili oni jednak przełamać szczelnej defensywy Salezjan. W pierwszej połowie najbliżej zdobycia gola był Aron Stasiak.
- Muszę oddać szacunek rywalom, bo mieli na to spotkanie swój plan. Grali solidnie w defensywie i przed długi czas radzili sobie z naszymi atakami - mówił trener Cretti.

W drugiej części meczu Portowcy nadal prowadzili grę, a zespół SALOS-u bronił się mądrze i ograniczał się do kontrataków. Pogoń zdobyła bramkę w 85. minucie. Wrzutkę Stasiaka wykorzystał Hubert Sadowski i posłał futbolówkę do siatki swoich rywali. - Tak jak po porażkach nie popadam w skrajnych pesymizm, tak w przypadku zwycięstw nie wpadam w euforię. Cieszę się ze zwycięstwa, doceniam zaangażowanie, ale też patrzę krytycznie na niektóre elementy. Długo męczyliśmy się dzisiaj z rywalem i musimy odpowiedzieć sobie na pytanie „dlaczego?”. Potwierdziło się jednak dzisiaj, że w przyrodzie zawsze zachodzi równowaga. Dzisiaj życie oddało nam to, co zabrało chociażby w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław - podsumował spotkanie trener Cretti. Dzięki remisowi Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin szczecinianie awansowali na 2. miejsce w tabeli. Do liderującego Śląska Wrocław tracą 9 punktów. W następnej kolejce granatowo-bordowi u siebie zagrają z Piastem Gliwice.

0:1 Hubert Sadowski 85’

Pogoń Szczecin: Kusztan - Cieślik, Sadowski, Jopek, Paprzycki (35’ Pavlas) - Wawrzynowicz, Pawłowski - Sacharuk (78’ Grochowski), Benedyczak (46’ Fürst), Boniecki (88’ Midzio) - Stasiak
źródło: własne/pogonszczecin.pl