piłka ręczna / Superliga mężczyzn
piłka ręczna / Superliga mężczyzn -
PGE VIVE Kielce zgodnie z planem pokonuje szczecinian
Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni nie sprawili sensacji i ulegli Mistrzowi Polski oraz jednemu z faworytów do wygrania Ligi Mistrzów drużynie PGE VIVE Kielce 29 - 38. Mimo porażki młoda drużyna prowadzona przez Piotra Frelka długimi momentami wyglądała bardzo dobrze i mogła się podobać.

Szanujemy każdego przeciwnika - mówił po spotkaniu trener drużyny gości Tałant Dujshebaev - w Szczecinie gra wielu młodych zawodników, którzy na pewno się jeszcze rozwiną.
Mecz otworzył golem Alex Dujshebaev, a po chwili skutecznie odpowiedział bramką Patryk Biernacki, jak się okazało później był to ostatni remis w tym meczu. W 9 minucie po golu Mateusza Kusa goście prowadzili już 7 - 3, ale nie złamało to szczecinian, którzy w 16 minucie zdołali zniwelować straty do stanu 9 - 11. Tradycyjnie już w 15 minucie trener gospodarzy dokonał wymiany całej siódemki, która wypracowała solidną przewagę i po pierwszych 30 minutach prowadziła już 9 bramkami.

Druga część spotkania nie zwiastowała za wielu emocji, ale licznie zgromadzona publiczność mogła oklaskiwać zarówno jedną jak i drugą drużynę. Szczecinianie walczyli o to aby przewaga VIVE nie urosła do wysokich rozmiarów, a w tym wyróżnić należy byłego gracza kielczan Mateusza Zarembę, która w każdym meczu przeciwko swojemu byłemu pracodawcy gra co najmniej przyzwoicie

- Wiadomo, że jakiś lekki sentyment jeszcze pozostał, spędziłem w Kielcach fajne lata i tam odnosiłem największe sukcesy - mówił po meczu popularny Zarek - mimo wyniku cieszy gra i te 29 bramek, zwłaszcza, że na początku sezonu rzucaliśmy ledwo 20.

Ostatecznie szczecinianie ulegli 29 - 38, a ostatni bramkę rzucił Patryk Biernacki ten który rozpoczął strzelanie w drużynie ze Szczecina.

Sandra Spa Pogoń: Teterycz, Zapora, Bartosik - Radosz 1, Wąsowski 1, Biereżnyj, Biernacki 5, Bosy, Fedeńczak, Gryszka 1, Jedziniak 3, Jońca 1, Krupa 5, Krysiak 3, Zaremba 9