piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Pozostaje walka o utrzymanie
autor: paulinusNie udał się Olimpii wyjazd do Białej Podlaskiej. Nasze piłkarki nie zrewanżowały się za jesienną porażkę i ponownie uległy zespołowi AZS PSW - tym razem 0:2.
Początek meczu należał do szczecinianek, które już w drugiej minucie stworzyły sobie dobrą sytuację bramkową. W kolejnych minutach pojedynek wyrównał się, a swoje okazje miały piłkarki obydwu zespołów. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy faul Joanny Preś przed polem karnym zakończył się żółta kartką, a z przyznanego rzutu wolnego bramkę dla gospodyń zdobyła Ewa Cieśla.
Od początku drugiej części Olimpia starała się zdobyć wyrównanie, a piłkarki AZS-u ograniczały się do bardzo groźnych kontrataków. Po jednej z takich akcji w 62. minucie do bramki Beaty Niesterowicz trafiła Gabriela Ulatowska. Chwilę później w zamieszaniu podbramkowym szczęście znów dopisuje gospodyniom. Piłkę zmierzającą do siatki z linii bramkowej wybija jedna z obrończyń drużyny z Białej Podlaskiej.
Natalia Niewolna desygnowała do gry kolejne zmienniczki, dzięki czemu przewaga Olimpii pod koniec meczu wyraźnie wzrosła. Niestety nie przyniosło to efektu bramkowego. Wynik pojedynku nie uległ już zmianie i to piłkarki AZS-u cieszyły się z kolejnych trzech punktów tej wiosny.

Po środowej porażce olimpijki definitywnie straciły szansę gry w grupie mistrzowskiej. Jednak bez względu na wynik niedzielnej potyczki z UKS-em SMS Łódź, nasz zespół zakończy rundę zasadniczą na siódmym miejscu. Wyniki szesnastej kolejki sprawiły jednak, że przewaga Olimpii nad bezpieczną strefą zmalała, dlatego każdy kolejny zdobyty punkt będzie teraz na wagę utrzymania.

AZS PSW Biała Podlaska - Olimpia Szczecin 2-0 (1-0)
1-0 Ewa Cieśla w 43`
2-0 Gabriela Ulatowska w 62`

AZS PSW: Brzezina - Sosnowska, Edel, Kuciewicz, Ulatowska, Wołos, Cieśla, Lefeld (90` Najdyhor), Gąsienica, Kusiak (81` Mikołajczak), Płoska (86` Puk).

Olimpia: Niesterowicz - Preś, Michalczyk, Szwed, Szafrańska (65` Witczak), Lachman (69` Trzcińska), Fil (84′ Szymańska), Janik, Łuczak (46` Niewolna), Sudyk (55` Szymaszek), Ratajczyk.