siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet -
Pewne trzy punkty i powrót na fotel lidera
autor: internetZgodnie z planem zakończył się wypad siatkarek polickiego Chemika do Torunia. Tam miejscowe chciały postraszyć faworyzowane rywalki, ale poległy zdecydowanie w trzech setach.
Spora przewaga jakościowa mistrzyń uwydatniła się już w pierwszych minutach meczu, w których policzanki bezlitośnie punktowały, a brylowała w tym Malwina Smarzek. Młoda siatkarka w kilka chwil zdobyła pięć punktów z rzędu, w tym asa serwisowego. Chemik szybko więc wyszedł na prowadzenie 8:3. Takiej przewagi nie zwykł marnować, a na pewno nie w starciu ze znacznie niżej notowanym przeciwnikiem. Druga odsłona meczu była nieco bardziej wyrównana, choć tylko do stanu 8:8. Gospodynie oczywiście wciąż próbowały atakować z werwą, ale napotykały co raz szczelniejszy blok Chemika. Kilka punktów szybko dołożyła Katarzyna Zaroślińska, która dziś grała w miejsce Madelaynne Montano, i rychło jej zespół zyskał pięć oczek przewagi.
Partię policki team ostatecznie wygrał do 19, a trzecią, która w swoim przebiegu bardzo przypominała premierowy set, do 17.

Tym samym Chemik bezproblemowo poradził sobie z tym rywalem i powrócił na pierwsze miejsce tabeli. To zasługa nie tylko wygranej za trzy punkty, ale także porażki Budowlanych Łódź w Dąbrowie Górniczej (2:3).

Chemik zagrał w spotkaniu z Budowlanymi Toruń w innym jak ostatnio składzie. W nim pojawiła się po paru tygodniach przerwy (spowodowanej kontuzją nogi) Anna Werblińska, choć na razie tylko w roli zmienniczki. Cieszy jednak fakt powrotu do pełnej sprawności tej zawodniczki i dobra całego zespołu.