piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Na tarczy z Gliwic
autor: EBP Pogoń SzczecinPorażką 1:2 z Piastem w Gliwicach zakończył się pojedynek Pogoni Szczecin w Centralnej Lidze Juniorów. Porażka nie zmieniła pozycji szczecinian w tabeli, nadal zajmują drugiej miejsce, ale nad kolejnymi dwoma zespołami mają tylko punkt więcej.

Gliwiczanie prowadzenie objęli w 39. minucie po kontrze, bramkarza Pogoni pokonał Denis Gojko. Portowcy mieli swoje sytuacje do zdobycia bramki. Najlepszą okazję miał do tego Gracjan Kuśmierek. Futbolówkę dośrodkowywał mu Pach, ale po jego strzale minęła słupek bramki Piasta.
W drugiej połowie gospodarze podwyższyli prowadzenie po kontrze, Brylewski wyciągał piłkę z siatki po strzale Łukasza Krakowczyka. Bliski bramki kontaktowej był Nagel, ale piłka zatrzymała się na słupku. Następnie okazję miał Starzycki, tym razem 'oznaczył' on poprzeczkę. Najgroźniejszą akcją było dogranie Bochnaka do Stasiaka. Ale tym razem na posterunku był golkiper Piasta.

Przyjezdni zdobyli bramkę w 79. minucie. Wtedy to Aron Stasiak wykorzystał zamieszanie w szesnastce gospodarzy i skierował piłkę do siatki. Na kolejne gole zabrakło czasu. Zespół z Grodu Gryfa mimo porażki zajmuje nadal 2. miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów, nad Arką Gdynia i Piastem Gliwice mają tylko punkt przewagi. W następnej kolejce w Szczecinie Pogoń podejmować będzie Miedź Legnica.

- Spotkanie było bardzo trudne - powiedział po spotkaniu dla pogonszczecin.pl trener Paweł Cretti. - Gliwiczanie nastawili się na walkę, a my nie potrafiliśmy tego przełamać.

1:0 - Denis Gojko - 39'
2:0 - Łukasz Krakowczyk - 60'
2:1 - Aron Stasiak - 79'

Pogoń Szczecin: Mikołaj Brylewski - Fabian Pach, Szymon Jopek, Sebastian Nagel, Szymon Waleński - Gracjan Kuśmierek (60' Bartosz Boniecki), Stanisław Wawrzynowicz (82' Michał Macuk), Damian Pawłowski (62' Błażej Starzycki), Adrian Benedyczak, Mateusz Bochnak - Aron Stasiak.
źródło: własne/pogonszczecin.pl