koszykówka / PLK -
Akademicy z pierwszą wygraną
autor: Robert MachowiczAZS odniósł pierwsze zwycięstwo w trwającym sezonie Polskiej Ligi Koszykówki. Koszalinianie pokonali w Kutnie Polfarmex 81:57. Fantastyczne zawody zagrał Darrell Harris, który oprócz 14 punktów zdołał zebrać dziesięć piłek.

Od pierwszych minut emocji na parkiecie nie brakowało. Gospodarze nie potrafili wykorzystać paru dobrych okazji do zdobycia punktów. Natomiast akademicy mozolnie zwiększali przewagę, po trafieniu Darrella Harrisa było 8:4 dla gości. Polfarmex w pierwszej ćwiartce trafił zaledwie dwa rzuty z trzynastu z gry, co dało AZS-owi wysokie prowadzenie po 10 minutach 21:12.

W kolejnych fragmentach pierwszej połowy gospodarze zaczęli odrabiać straty. Dzięki punktom Dardana Berishy i Sebastiana Kowalczyka prowadzenie akademików stopniało do 24:20. Następnie ponownie wiatr we skrzydła złapali podopieczni Piotra Ignatowicza. Dobra gra Harrisa, a także doświadczonego Piotra Stelmacha pozwoliły utrzymać wywalczone prowadzenie. W ostatnich akcjach przed długą przerwą siedem punktów dołożył jeszcze Daniel Wall. Do przerwy AZS prowadził wysoko 42:26.

Koszalinianie po zmianie stron trochę się rozluźnili, czym dali nadzieje fanom Polfarmexu na odrobienie strat. Jednak słaba skuteczność z gry gospodarzy rozwiała szybko wspomniane marzenie. Przed ostatnią kwartą akademicy prowadzili 54:41.

Ostatnia kwarta potwierdziła wszystkie wcześniejsze wydarzenia na parkiecie. Ponownie Polfarmex nie trafiał z dobrych pozycji. AZS nie zamierzał się zatrzymać i powiększał przewagę. Ostatecznie AZS rozbił Polfarmex 81:57.

Najlepszym zawodnikami AZS-u byli dziś Daniel Wall z 15 punktami. Po 14 punktów dołożyli Piotr Stelmach i Darrell Harris.
źródło: inf. własna