W końcu wygrana
autor: victoria sp.2 sianówBardzo dobrze spisały się piłkarki sianowskiej Victorii SP 2 w meczu 12 kolejki I Ligi Kobiet wygrywając na wyjeździe z trzecią drużyną tabeli zespołem UKS Sportowa Czwórka Radom 2:1. Mecz rozpoczął się od nieznacznej przewagi gospodyń, które grały atakiem pozycyjnym, ale nic groźnego z tego nie wynikało. W 3 minucie sianowianki objęły prowadzenie 1:0 po rzucie rożnym egzekwowanym przez Nikolę Wodarczyk. Zdeprymowane utratą bramki radomianki oddały pole sianowiankom, które w 16 i 17 minucie o mało nie strzeliły drugiego gola. Dopiero w 19 minucie radomianki przeprowadziły groźna akcję ale na posterunku była dobrze dysponowana bramkarka Victorii SP2 Małgorzata Chwastek.
W dalszej części mecz się wyrównał z nieznaczną przewagą radomianek, ale sianowianki groźnie kontratakowały i w 30, 38 i 45 minucie były po strzałach Malwiny Grzelak bliskie strzelenia drugiej bramki.

Tuż po wznowieniu drugiej części spotkania po rzucie rożnym piłkę do bramki pakuje Monika Płóciennik i jest 1:1. Sianowianki grają bardzo mądrze taktycznie i drużyna z Radomia mimo, że atakuje jest bezsilna. Za to w 56 minucie Malwina Grzelak urywa się obrończyniom i z 20 metrów strzela po długim rogu do bramki. Jeszcze w tej połowie piłkarki obu zespołów próbują strzelić gola, ale mimo dogodnych sytuacji żadnej drużynie się to nie udaje. Po meczu w sianowskiej drużynie zapanowała wielka euforia i nie zabrakło śpiewów i okrzyków radości. Następny mecz sianowianki zagrają w Łodzi z liderem tabeli I ligi zespołem UKS SMS Łódź 27 kwietnia 2016 r. o godz. 12.00.

Trener Jędrzej Bielecki i kierownik drużyny Jacenty Życiński pochwalili swoje podopieczne za dobre wykonanie nakreślonej taktyki oraz dobrą grę. Sianowiankom przytrafiały się drobne błędy, ale przez cały czas miały mecz pod kontrolą. Stwierdzili, że był to bardzo dobry weekend sianowskich zespołów. Najpierw w sobotę do półfinału Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek awansowały młodziczki a następnie niespodziewanie zwycięstwo w I lidze odniosły piłkarki pierwszego zespołu. Chociaż może spodziewane jak stwierdził trener z Sianowa Jędrzej Bielecki, bo wreszcie był dobry skład i gra zespołu z Radomia nam leżała.