Bałtyk remisuje z (1-ligową) Arką II
autor: W. PieczyńskiBałtyk Koszalin po dobrej grze zremisował 1:1 z Arką II Gdynia. Przyjezdni grali w niemal pierwszoligowym składzie.

Rezerwy pierwszoligowej Arki, w tym meczu zostali wzmonieni, aż 8 piłkarzami pierwszej drużyny. Na Adresa zagrali m.in. kapitan Arki - Krzysztof Sobieraj (pauzował za kartki w I lidze) i sprowadzany w ubiegłym tygodniu do Trójmiasta Argentyńczyk - Gaston Sangoy. Warto wspomnieć, że Sangoy grał w kilku niezłych klubach. Wychował się w Boca Juniors. Następnie grał także w takich zespołach, jak Ajax, Universitario, Millonarios, Hapoel Aszkelon, Apollon Limassol, Sporting Gijón oraz katarskim Al-Wakrah.

W barwach Apollonu Limassol w 122 meczach zdobył 72 bramki. Następnie trafił do hiszpańskiej I ligi i w barwach Sportingu Gijon w 70 meczach strzelił 14 bramek.

Zawodnik w ubiegłym tygodniu został zawodnikiem Arki Gdynia. Pierwszy mecz w Polsce rozegrał na stadionie ZOS Bałtyk w Koszalinie.

Wynik spotkania już w 17 minucie opisany wyżej Gaston Sangoy. Koszalinianie w 34 minucie, dzięki trafieniu Pedro Felipe doprowadzili do wyrównania. W kolejnych fragmentach spotkaniach oba zespoły starały się przechylić szalę na swoją korzyść. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Bałtyk niespodziewanie zremisował z Arką II Gdynia.

W zespole Bałtyku debiutowało kolejnych dwóch wychowanków: 17-letni Damian Kulon i 19-letni Maciej Andrzejczak.

Bałtyk grał w składzie: Skrzyński, Bany, Czenko, Ponurko (Kulon), Rak, Szymański, Pasieka, Stanischewski (Fastyn), Gregorek (Saliwon), Pedro Felipe, Krauze (Andrzejczak).
ďż˝rďż˝dďż˝o: inf. własna

relacjďż˝ dodaďż˝: arti15