Niezasłużona porażka Olimpii
Kolejnej, niezasłużonej porażki 0-1 doznała Olimpia Szczecin w pojedynku z AZS PSW Biała Podlaska.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła wielu emocji oraz rozstrzygnięć. Większość gry odbywała się w środkowej strefie boiska. Nie brakowało walki i zaangażowanie z obu stron, jednak ciekawe sytuacje można było policzyć na placach jednej ręki. Dopiero druga odsłona spotkania przyniosła emocje, kilka ciekawych akcji, kartki, no i rozstrzygające trafienie Klaudii Lefeld z 82. minuty meczu.
Ale to nie przyjezdne prowadziły grę i stwarzały więcej dogodnych sytuacji. Olimpia kontrolowała przebieg wydarzeń, z upływającym czasem organizowała coraz groźniejsze akcje i stwarzała sobie kolejne szanse do zdobycia bramek. Najlepszych nie wykorzystały Natalia Niewolna, Magdalena Lachman oraz po najładniejszej akcji meczu Roksana Ratajczyk. Niestety na wyniku meczu zaważyła sytuacja z 80. minuty, kiedy bardzo waleczna tego dnia Magdalena Lachman, ewidentnie spóźniła wślizg i z nadmierną siłą trafiła w nogi Ewy Cieśli. Za swój faul ujrzała czerwoną kartkę. Zawodniczki AZS szybko wykorzystały szansę i po indywidualnej akcji, bardzo dobrze spisującą się Beatę Watychowicz, pokonała wspomniana Klaudia Lefeld, ustalając końcowy wynik meczu.

Co gorsze, Olimpia poniosła w sobotnim starciu poważne straty. Poza wspomnianym wykluczeniem Magdaleny Lachman, groźnej kontuzji, będącej wynikiem brutalnego faulu, nabawiła się Natalia Niewolna.

Przed szczeciniankami teraz dwa tygodnie przerwy. Planowany na najbliższy weekend mecz ze Sztormem Gdańsk został przełożony. Kolejny - olimpijki zagrają w Szczecinie, a ich przeciwnikiem będzie AZS PWSZ Wałbrzych.

0-1 Klaudia Lefeld 82` dodaj video
Olimpia Szczecin: Watychowicz, Preś, Michalska, Szwed, Semczyszyn, Janik, Falborska, Szymaszek, Niewolna, Lachamn, Ratajczyk.
Rezerwowe: Tarnowska, Kurlapska, Trzcińska, Sobolewska.
AZS PSW Biała Podlaska: Kanclerz, Sosnowska, Edel, Bujalska M., Bujalska J., Konieczna, Niedbała, Cieśla, Orzepowska, Kozlynec, Lefeld.
Rezerwowe: Paćko, Puk, Kusiak, Karolak, Bąk.

Olimpia: M. Lachman (żółta), M. Lachman (bezpośrednia czerwona).
AZS: K. Lefeld (żółta) sędzia: Ewa Augustyn (główna) oraz Katarzyna Wasiak i Olga Pietrzykowska (asystentki)

Dane pomógł uzupełnić: kalosz80 - dziękujemy