Błonie zasłużenie ograły Victorię Sianów
autor: Jakubinho14Zwycięstwem 4-2 po świetnym meczu Barwiczan zakończył się sobotni mecz w którym Barwicka drużyna podejmowała Victorię Sianów.

Chyba żaden z kibiców który w sobotę o godzinie 15:00 przybył na Stadion Miejski w Barwicach nie żałował że pojawił się na tym meczu. Obydwie drużyny stworzyły wysoki poziom meczu którego bardzo chętnie się oglądało. Podopieczni Ireneusza Polewskiego zagrali na wysokich obrotach dzisiejsze spotkanie stąd 3 punkty zdobyte na swoim terenie cieszą. Drużyna Błoni w końcu pokazała również że potrafi strzelać bramki oraz przede wszystkim walczyć na boisku.
Każdy z grających zawodników zostawił dziś wiele serca na murawie. Rajdy Wojciecha Gersztyna myślę że długo wspominać będą kibice zgromadzeni na stadionie. Przyjezdni z Sianowa postawili Barwiczanom ciężkie warunki ale mimo to miejscowi nie przestraszyli się przeciwników którzy przed meczem znajdowali się na 3 miejscu w tabeli. Błonie dwukrotnie doprowadzając do remisu a w późniejszym czasie strzelając kolejne dwie bramki pokazali że aspirują do walki o pierwszą piątkę w tabeli.

Mecz piłkarze Błoni rozpoczynają bez Igora Walczaka czy Mariusza Krefta. W 6 minucie po raz pierwszy coś groźniejszego wydarzyło się pod bramką. Strzał za pola karnego Grzegorza Dudy, trenera Victorii pewnie broni Mateusz Kowalczuk. W 11 minucie zaatakowali Barwiczanie. W zamieszaniu w polu karnym gospodarze oddali dwa strzały po którym nie padła bramka, jedynie Błonie miały tylko rzut rożny. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Marek Bernaciak, z głowy uderza Marcin Pieczara i piłka leci blisko poprzeczki. W 16 minucie zawodnicy z Sianowa wychodzą na prowadzenie. Saganowski z pola karnego dośrodkowuje do Marcina Bogdana i ten strzałem z głowy pokonuje Kowalczuka, 0-1. W 20 minucie mocno strzela Duda, Mateusz Kowalczuk wypluwa piłkę przed siebie i po chwili pewnie ją łapie. W 27 minucie piłkarze Błoni doprowadzają do wyrównania. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Bernaciak, w polu karnym najprzytomniej zachował się Marcin Pieczara do którego w zamieszaniu doszła piłka którą Marcin umieścił w siatce, 1-1. W 30 minucie ładnie indywidualnie Wojciech Gersztyn mija obrońcę po czym ze skraju pola karnego oddaje strzał który broni bramkarz Victorii. Do końca pierwszej połowy zbyt wiele ciekawego się nie działo pod obydwiema bramkami.

W 55 minucie Marek Bernaciak fauluje w polu karnym i goście mają „jedenastkę”. Gola pewnym mocnym strzałem zdobywa Michał Rokicki, 1-2. Jednak radość przyjezdnych długo nie trwała. W 58 minucie źle piłkę wykopał bramkarz Victorii, przejął ją Mateusz Stępień i podążając do bramki strzałem w krótki róg pokonał Marka Kapałę, 2-2. W 65 minucie Gersztyn dogrywa do Mikołajczyka, ten dorzuca piłkę w pole karne ale tam nie było nikogo kto mógłby zakończyć tą akcję. W 69 minucie szczęście było z Barwiczanami. Mocna bomba za pola karnego Victorii trafia prosto w poprzeczkę i piłka wraca na boisko. W 72 minucie z rzutu wolnego celnie uderza Krzysztof Sysko i jego uderzenie broni bramkarz. Z kolei w 77 minucie dobrą interwencję zalicza Kowalczuk po obronie strzału z pola karnego. W 78 minucie piłkarze z Barwic po raz pierwszy wychodzą na prowadzenie. Victoria miała rzut rożny, po dośrodkowaniu piłkę wykopuje Krzysztof Sysko, ta trafia przed połowę boiska do Wojciecha Gersztyna który wykonuje samotny rajd ku bramki Victorii po czym pokonuje bramkarza z Sianowa strzelając gola na 3-2. Piękna, szybka kontra Barwickich piłkarzy. Kilkadziesiąt sekund później blisko wyrównania byli przyjezdni którzy w zamieszaniu w polu karnym trafiają w słupek. W 89 minucie wiadomo było już że 3 punkty zostaną w Barwicach. Kolejna kapitalna kontra Błoni, Marcin Pieczara zagrywa do Gersztyna, który znów w kilkudziesięciometrowym rajdzie zmierza do bramki po czym kładzie bramkarza Victorii i zdobywa bramkę strzałem do pustej bramki, 4-2. Kilka chwil potem zakończyło się sobotnie spotkanie.

Za tydzień zawodnicy Błoni Barwice rozegrają na wyjeździe mecz ze Sławą Sławno.

Błonie Barwice - Victoria Sianów 4-2 (M.Pieczara 27’, M.Stępień 58’, W.Gersztyn 78’, 89’ - M.Bogdan 16’, M.Rokicki 56’)

0-1 - Marcin Bogdan (strzał z głowy z pola karnego)
1-1 - Marcin Pieczara (zamieszanie w polu karnym)
1-2 - Michał Rokicki (rzut karny po faulu Marka Bernaciaka)
2-2 - Mateusz Stępień (indywidualna akcja i strzał w krótki róg)
3-2 - Wojciech Gersztyn (asysta Krzysztofa Sysko i rajd z połowy boiska)
4-2 - Wojciech Gersztyn (asysta Marcina Pieczary i rajd z połowy boiska)

Skład Błoni : Mateusz Kowalczuk - Marcin Pieczara, Jarosław Kozanecki, Jacek Noga, Maciej Telążka - Marek Bernaciak (Łukasz Giżycki 67’), Krzysztof Sysko, Łukasz Drab (Arkadiusz Bajon 77’), Mateusz Stępień - Wojciech Gersztyn, Łukasz Mikołajczyk
Nie grali : Kacper Tomaszewicz, Mariusz Kreft, Sebastian Adamiak, Patryk Olczyk, Łukasz Gattner

Żółte kartki - Błonie - 3 (Łukasz Drab, Marek Bernaciak, Łukasz Giżycki)

Żółte kartki - Victoria - 5 (Tomasz Majorczak, Krzysztof Kulesza, Maciej Rokicki, Marcin Bogdan, Grzegorz Duda)

relacjďż˝ dodaďż˝: jakubek14

Koszalińska Klasa Okręgowa (2015/2016)
Błonie Barwice Victoria Sianów
4 2
17-10-2015 15:00
M.Pieczara 27, M.Stępień 58, W.Gersztyn 78 M.Bogdan 16, M.Rokicki 56 dodaj video
Skład Błoni : Mateusz Kowalczuk Marcin Pieczara, Jarosław Kozanecki, Jacek Noga, Maciej Telążka Marek Bernaciak (Łukasz Giżycki 67"), Krzysztof Sysko, Łukasz Drab (Arkadiusz Bajon 77"), Mateusz Stępień Wojciech Gersztyn, Łukasz Mikołajczyk

Żółte kartki Błonie 3 (Łukasz Drab, Marek Bernaciak, Łukasz Giżycki)
Żółte kartki Victoria 5 (Tomasz Majorczak, Krzysztof Kulesza, Maciej Rokicki, Marcin Bogdan, Grzegorz Duda) sędzia: Mazur Maciej, Kowalski Tomasz, Purcel Grzegorz

Dane pomógł uzupełnić: kkskolejorz1991 - dziękujemy