Górale zamykają rok
autor: me Ostatni raz w 2015 roku Portowcy wystąpią przed swoją publicznością. Pozornie łatwy przeciwnik, w bieżącym sezonie punktuje przede wszystkim na wyjazdach. Jak zapewnia trener gości, Robert Podoliński, on i jego podopieczni nie oglądają się za siebie. Bielszczanie tracą tylko dwa oczka do grupy mistrzowskiej, która jest ich celem.
Wszędzie dobrze, ale na wyjeździe najlepiej

Podbeskidzie to jedyna drużyna w T-Mobile Ekstraklasie, która nie wygrała w tym sezonie meczu na własnym obiekcie. Bielszczanie dużo lepiej czują się na wyjazdach, skąd przywieźli ¾ swojego całego dorobku (bilans 4-4-2). Poza klęskami z Cracovią Kraków 4:1 i Legią Warszawa 5:0, Górale prezentują naprawdę dobrą formę na obcych boiskach. Co ciekawe, Duma Pomorza podobnie jak goście w tym sezonie lepiej punktuje na wyjazdach, gdzie wywalczyła 1630 zdobytych punktów.

Polsko-zagraniczna mieszanka

W szeregach Górali nie brakuje zawodników z zagranicznymi paszportami. Bramki bielszczan strzeże Litwin, Emilijus Zubas. W defensywie pewne miejsce ma Ghańczyk, Frank Adu Kwame, a w ostatnim meczu w tej samej formacji trener dał szansę gry Nigeryjczykowi, Celestine Lazarusowi. W pomocy dojdzie jutro do japońskiej potyczki, bowiem w szeregach gości wystąpi Kōhei Katō. Zagraniczną załogę bielszczan uzupełnia ponadto były król strzelców TME i drugi strzelec zespołu, Róbert Demjan ze Słowacji. W gronie polskich liderów Podbeskidzia należy wymienić Mateusza Szczepaniaka, Jakuba Kowalskiego, Krystiana Nowaka czy Adama Mójtę.

Dramaturgii nie brakowało

Ostatnie mecze Portowców z Góralami to prawdziwe dreszczowce. W V kolejce tego sezonu Pogoń ograła bielszczan na ich boisku 3:2. Duma Pomorza prowadziła do przerwy już 2:0, by w pięć minut drugiej części je stracić. Ostatecznie o losach meczu przesądziło trafienie Patryka Małeckiego. W poprzednim sezonie szczecinianie także wygrali w Bielsku-Białej 3:2. Wówczas przegrywali do 87. minuty meczu 2:1. Końcówka przesądziła również o ostatnim pojedynku tych zespołów w Szczecinie. 22 listopada 2014 roku Górale wygrali przy Twardowskiego 2:1 po golu z rzutu karnego w 94. minucie.

relacjďż˝ dodaďż˝: royal447

Ekstraklasa - runda zasadnicza (2015/2016)
Pogoń Szczecin Podbeskidzie Bielsko-Biała
2 0
12-12-2015 15:30
widzów: 3562
1:0 - 55' - Wladimer Dwaliszwili
2:0 - 77' - Wladimer Dwaliszwili
Pogoń: 1. Jakub Słowik - 21. Sebastian Rudol, 4. Jakub Czerwiński, 3. Jarosław Fojut, 33. Mateusz Lewandowski - 29. Marcin Listkowski (78' 14. Miłosz Przybecki), 23. Mateusz Matras, 6. Rafał Murawski, 27. Takafumi Akahoshi (87' 16. Michał Walski), 10. Patryk Małecki (46' 11. Wladimer Dwaliszwili) - 9. Adam Frączczak

Podbeskidzie: 1. Emilijus Zubas - 10. Marek Sokołowski, 92. Celestine Lazarus (54' 23. Róbert Demjan), 3. Krystian Nowak, 15. Adam Mójta - 8. Jakub Kowalski, 9. Dariusz Kołodziej (61' 5. Frank Adu Kwame), 27. Adam Deja, 7. Mateusz Możdżeń, 6. Kōhei Katō - 20. Mateusz Szczepaniak (82' 17. Kamil Jonkisz)

żółte: Jarosław Fojut, Sebastian Rudol (Pogoń) - Marek Sokołowski, Celestine Lazarus, Adam Mójta (Podbeskidzie) sędzia: Marcin Borski

Dane pomogli uzupełnić: malagosia, royal447 - dziękujemy