Iskierka zatrzymała Regę
autor: P. SkibaPiłkarze Intermarche Regi Trzebiatów doznali drugiej porażki w aktualnym sezonie. Podopieczni Kamila Twarzyńskiego przegrali w meczu wyjazdowym z Iskierką Szczecin -Śmierdnica 1:2.

Początek spotkania nie zwiastował niespodzianki, gdyż goście natychmiast przejęli inicjatywę na boisku. Piłkarze Iskierki często mieli problem z wyjściem z własnego pola karnego. Mimo dominacji na boisku goście najgroźniejsze strzały oddawali zza pola karnego. Najbliżej szczęścia byli Patryk Bagiński i dwukrotnie Mariusz Kurczak, ale znakomitymi paradami popisywał się bramkarz Iskierki, który odbijał piłki wydawało się niechybnie zmierzające do siatki.
Gospodarze w pierwszej połowie tylko raz zagrozili bramce Regi, ale Sylwester Gładysz był na miejscu i zażegnał niebezpieczeństwo. Kiedy wydawało się, że w pierwszej połowie bramki już nie padną goście wywalczyli sobie stały fragment gry. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne futbolówka odbiła się od jednego z zawodników Iskierki i wpadła do bramki. Tym samym samobójcze trafienie dało prowadzenie gościom.

W przeciwieństwie do pierwszej połowy początek drugiej części spotkania nie był udany dla gości, którzy myślami zostali jeszcze w szatni. Po niecałych dziesięciu minutach drugiej połowy to gospodarze byli już na prowadzeniu. Piłkarze Iskierki najpierw po szybkim rozegraniu autu zaskoczyli defensywę Regi i doprowadzili do wyrównania. Kilka minut później sędzia podyktował rzut wolny dla gospodarzy. Sylwester Gładysz nie zdążył jeszcze dobrze ustawić się w bramce, kiedy rozbrzmiał gwizdek sędziego. Po natychmiastowym strzale piłka odbiła się od słupka, a następnie od pleców interweniującego Gładysza po czym wpadła do bramki. Te dwa ciosy obudziły piłkarzy Regi, którzy ponownie przejęli inicjatywę, a goście cofnęli się do defensywy czekając na okazje do kontrataków. Najbliższy doprowadzenia do wyrównania był Jarosław Jarecki, który dwukrotnie uderzał głową. W pierwszej sytuacji po raz kolejny świetną obroną popisał się bramkarz Iskierki, a w drugiej sytuacji piłka ugrzęzła tylko w bocznej siatce. Tym samym mimo dominacji na boisku i wielu okazji do zdobycia gola piłkarze Regi po serii 16 ligowych spotkań bez porażki zostali w końcu pokonani.

Iskierka Szczecin - Śmierdnica - Intermarche Rega Trzebiatów 2:1 (0:1)

Intermarche Rega: Gładysz, Major, Muzyczuk, Kordowski, Kurczak, Przygoda (54`Zaręba), Wudarczyk, Jarecki, Bagiński (82`Rydzeński), Kocur, Wójtowicz (75`Stawicki)
�r�d�o: rega.trzebiatow.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: czerwin

Klasa Okręgowa - gr. Szczecin Płn. (2014/2015)