Wygrana Bałtyku z rezerwami Arki
W meczu trzecioligowym Bałtyk Koszalin pokonał Arkę II Gdynia 2:1 (1:0). Bramki dla koszalińskiego zespołu zdobyli: Adrian Rząsa i Paweł Florkiewicz.
Rywal przyjechał do Koszalina z kilkoma pierwszoligowymi piłkarzami. Wzmocniona Arka II nie była jednak w stanie powstrzymać dobrze dysponowanych w dniu zawodników gospodarzy. Nasi zawodnicy przeprowadzili kilka składnych akcji, a po trójkowym zagraniu Ziętarski, Barbosa, Rząsa uzyskali w 6 minucie prowadzenie. Bałtyk w dalszym ciągu atakował i marnował wypracowane sytuacje. Na szczęście nie sprawdziło się, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Między innymi zasługa to Macieja Dulewicza, który bronił skutecznie pod koniec pierwszej części gry.
W drugiej połowie boisko opuścił Adrian Rząsa, a pojawił się na nim strzelec dwóch goli z Cartusią Marcin Chyła. Bałtyk atakował, rezerwy Arki starały się wyrównać. W 69 minucie kapitalnym strzałem z 20 metrów popisał się Paweł Florkiewicz i Bałtyk prowadził już dwoma bramkami. Od tego momentu zaczął kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Kiedy wydawało się, że nic się już na boisku w Koszalinie nie wydarzy Arka po świetnym strzale Michała Rzuchowskiego w 88 minucie uzyskała gola kontaktowego. Goście zaatakowali, ale nasi zawodnicy nie dali wyrwać sobie 3 punktów.

Gratulujemy pierwszej wygranej trenerowi Marcinowi Bednarkowi. Powodzenia za tydzień w Wejherowie, bo tylko zwycięstwa w każdym możliwym meczu dadzą nadzieję na utrzymanie się w gronie trzecioligowców.

Wcześniej, bo już w środę nasi zawodnicy zagrają o Puchar Polski w Myśliborzu.

Skład Bałtyku Koszalin w meczu z Arką II Gdynia: Dulewicz, Miklasiński, Bany, Jagiełło, Rokicki, Rak, Zietarski, Florkiewicz, Rząsa, Wólkiewicz, Barbosa
Na zmiany weszli: Chyła, Kazimierowicz i Romańczyk
�r�d�o: baltykkoszalin.pl