Młode Chemiczki w drugiej fazie Młodej Ligi
autor: Krzysztof CichomskiZa młodymi siatkarkami PSPS-u Chemik Police, reprezentującymi w Młodej Lidze KPS Chemik, bardzo trudny tydzień. Policzanki w ciągu sześciu dni rozegrały aż trzy spotkania. Dwa z nich wygrały, w tym ten drugi, najważniejszy, zapewniający im wyjście z grupy i awans do drugiej fazy rozgrywek.

Po wyrównanym, choć przegranym sobotnim spotkaniu z Atomem Trefl Sopot 0:3, podopieczne Zbigniewa Gogola we wtorek chciały za wszelką cenę wygrać z Pałacem Bydgoszcz. Chemiczki prowadziły w meczu już 2:1, a w czwartym secie doprowadziły do stanu 24:24, 25:25, 26:26 i 27:27. Decydujące o losach spotkania piłki należały jednak do policzanek, a w MVP została wybrana Agata Oleksy. Natomiast w piątkowym pojedynku z PTPS-em SAF-Holland Piła tylko w pierwszym secie Chemik oddał inicjatywę. W trzech kolejnych przewaga KPS-u była dość duża, a najbardziej wartościową zawodniczką uznano Marikę Babczyńską (na zdj.).
KPS Chemik awans do gier o miejsca 1-6 zagwarantował sobie jako trzecia ekipa, po Atomie Treflu i Legionovii Legionowo.

Chemik Police - PGE Atom Trefl Sopot 0:3 (23:25, 21:25, 27:29)

Pałac Bydgoszcz - Chemik Police 1:3 (25:19, 28:30, 22:25, 27:29)

Chemik Police - PTPS SAF-Holland Piła 3:1 (23:25, 25:12, 25:21, 25:16)

relacjďż˝ dodaďż˝: szlemiel

Młoda Liga: KPS Chemik Police - PTPS Piła 3:1
data: 28-11-2014
miejsce: Police