Pościemniali przy zmianie czasu
autor: http://nocnasciema.comSetki biegaczy stanęło na starcie tegorocznej Nocnej Ściemy, która odbyła się w Koszalinie. Zawodnicy mieli do pokonania dwa dystanse maraton oraz półmaraton, a czasy były wręcz rekordowe. Inauguracja imprezy odbyła się w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym, a część sportowa na stadionie Bałtyku gdzie znajdowała się linia startu oraz mety. Punktualnie o 2 w nocy organizatorzy dali sygnał do startu i na ulice Koszalina wybiegły setki biegaczy, którzy mieli do pokonania 21 km lub 42 km.
W konkurencji półmaratonu, w którym wystartowało 585 biegaczy najszybszy okazał się Zbigniew Kaszewski (Talex Borzytuchom), który dystans pokonał w iście rekordowym czasie 0:15:51. Drugi był Mateusz Witkowski - koszalinianin, a trzeci Sylwester Szymański (Szczecinek).
W królewskim dystansie maratonu wystartowało 139 biegaczy. Najwięcej sił zachował Bartosz Kryske (4Run Team Bydgoszcz), który pokonał dystans w czasie 1:45:56. Drugi był Oleksandr Kazimirow (Finisz Kalisz), a trzeci Sebastian Florczak. Najlepszą panią okazała się Ewa Huryń z czasem 2:10:39 (Agisko Team).

relacjďż˝ dodaďż˝: crash