Zagrywka i blok kluczem do zwycięstwa
autor: adaskoEspadon Szczecin po dobrym meczu pokonał Avię Świdnik 3:1(25:20; 17:22; 25:22; 25:15) i tym samym przełamał passę niepowodzeń w ostatnich czterech spotkaniach. Kluczem do zwycięstwa z najmłodszym zespołem I ligi okazała się mocna zagrywka i skuteczny blok.
Lepiej w spotkanie weszła Avia obejmując prowadzenie 6:3. Sygnał do odrabiania strat dał Marcin Nowak najpierw blokując(5:7), a chwilę później popisując się asem serwisowym. Ważny punkt również blokiem dołożył drugi środkowy Janusz Gałązka i Espadon schodził na pierwszą przerwę techniczną prowadząc jednym oczkiem(8:7). Następnie drugi as serwisowy dopisał do swojego dorobku ponownie Nowak, który zadomowił się za linią 9 metra. W sumie 5 bloków i 3 asy serwisowe pozwoliły Espadonowi spokojnie kontrolować grę i wygrać 25:20 w pierwszej partii.
W drugim secie to Avia miała swoje 5 minut. Od razu objęła prowadzenie 11:7 później, 13:9, 21:15 i ostatecznie 25:17. W trakcie tego seta Przemysław Michalczyk postanowił wprowadzić do gry zmagającego się wciąż z kontuzją barku Mateusza Leszczawskiego, który pozostał już na boisku do końca meczu.
Trzecia partia miała bardzo wyrównany przebieg do stanu 17:17. Wtedy na zagrywce pojawił się Patryk Orłowski, przy którego serwisie szczecinianie odskoczyli na 22:17. Goście nie zamierzali się jednak poddawać. Nerwowo zrobiło się po bloku na Macieju Wołoszu, gdy świdniczanie zbliżyli się na jeden punkt(22:21). Niemoc Espadonu przełamał Łukasz Pietrzak z prawego skrzydła, a następnie dobrą zmianę dał Adam Tołoczko, po którego serwisie Espadon miał już piłkę setową. Ostatecznie zawodnicy trenera Michalczyka wygrali do 22.
W czwartej partii ponownie kluczową rolę odegrał Patryk Orłowski. To on zagrywką wyprowadził zespół na sześcio punktową przewagę(7:1), a w dalszej części gry popisywał się świetnym atakiem z 6 strefy. Spotkanie zakończył w dość nietypowo Marcin Nowak atakując z sytuacyjnej piłki z drugiej linii.
Dla Espadonu Szczecin było to trzecie zwycięstwo tym sezonie, a drugie za 3 punkty. MVP meczu został wybrany Patryk Orłowski.

Espadon: Gałązka, Pietrzak, Nowak, Orłowski, Wołosz, Kwiecień, Filipowicz(libero) oraz Makar, Tołoczko, Leszczawski.

relacjďż˝ dodaďż˝: Voltair