Chemik w coraz lepszej formie [wideo]
autor: adaskoRekordowe niemal dwie minuty trwała pierwsza akcja meczu KPS Chemika Police z Tauronem Banimex MKS-em Dąbrowa Górnicza, w której to trakcie piłka blisko trzydzieści razy przelatywała nad siatką z jednej strony boiska na drugą. Wówczas mogło się wydawać, że spotkanie Mistrzyń Polski z niepokonanym do tej pory liderem Orlen Ligi będzie przez cały pojedynek niezwykle zacięte. Tak się jednak nie stało.

W pierwszym secie ta wyrównana walka trwała do stanu 17:17. Wtedy to na zagrywkę weszła Maja Ognejović i tak swoim serwisem utrudniła przyjęcie dąbrowiankom, że te oddały policzankom trzy punkty z rzędu. Ostatecznie siatkarki Giuseppe Cuccariniego do końca seta powiększyły swoja przewagę do sześć punktów, przede wszystkim za sprawę niezwykle skutecznej nie tylko w ataku, ale i w bloku Stefany Veljković.
Druga odsłona rozpoczęła się tak jak pierwsza, od prowadzenia Chemika 6:2, z tymże przyjezdne tym razem nie były w stanie dogonić policzanek. Na 11:4 skończyła Anna Werblińska z drugiej linii, do 17:9 doprowadziła z zagrywki Katarzyna Gajgał-Anioł, zaś na 20:11 - Aleksandra Jagiełło, w swoim stylu obijając blok dąbrowianek. Przy słabym serwisie Tauronu i dobrym przyjęciu gospodyń, Ognejović swobodnie rozgrywała, a jej koleżanki pewnie punktowały. Ostatni punkt w drugim secie zdobyła Gajgał-Anioł, wykonując swoje firmowe zagranie, czyli atak z obejścia.

Trzeci set był dość podobny do pierwszego, z tą różnicą, że miejscowe odskoczyły zawodniczkom Juana Manuela Serramalery nie przy stanie 17:17, a przy remisie po 19, w momencie kiedy z pola serwisowego zagrywała Ognejović. Niedzielny mecz ostatecznie zakończyła czwarta z Serbek - wchodząca dziś z kwadratu dla rezerwowych na przyjęcie - Sanja Malagurski.

Wygrana nad Tauronem może cieszyć sympatyków Chemika tym bardziej, że została odniesiona bez narzekającej na uraz pleców Małgorzaty Glinki-Mogentale. Liderka Mistrzyń Polski ma być jednak gotowa na następne ligowe spotkanie.

Chemik Police - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:19, 25:16, 25:22)

Chemik Police: Gajgał - Anioł - 10, Ognjenović - 3, Werblińska - 8, Veljković - 12, Bjelica - 16, Jagieło - 5 oraz Zenik (l), Malagurski - 1, Mróz - 1.

Tauron Banimex MKS Dabrowa Górnicza: Cemberci - 1, Mancuso - 9, Sobolska - 5, Konieczna - 10, Zakreuskaya - 11, Dziękiewicz - 3 oraz Strasz (l), Kaliszuk - 7, Piekarczyk, Urban.

MVP meczu: Ana Bjelica.

relacjďż˝ dodaďż˝: szlemiel