Pierwszy krok do utrzymania poczyniony
autor: Aszef Pogoń 04 Szczecin pokonała Chrobrego Głogów 3:2. Wygrana ta daję nadzieję na utrzymanie w Ekstraklasie Futsalu.

Spotkanie to było bardzo ważne w ostatecznym rozrachunku. W przypadku porażki Portowcy mogli powoli szykować się do gry w I lidze. Gospodarze od początku ruszyli do ataków. Oleksandr Shamotii już 1 minucie mógł pokonać golkipera gości. W po 12 sekundach było już 1:0 dla szczecinian. Wynik otworzył Łukasz Tubacki. Mimo prowadzenie granatowo-bordowi nadal atakowali na bramkę gości. Mimo dogodnych sytuacji nie udało się podwyższyć rezultatu. Dzięki dobrej grze w obronie Dominik Kubrak nie miał wiele do obrony. W 10 minucie było już 2:0 a Długosza pokonał Michał Kubik.
Przez nieuwagę defensywy gospodarzy głogowianie mogli zdobyć kontaktową bramkę. W ostatnich minutach pierwszej odsłony sobotniej rywalizacji goście zaczęli atakować. Po pięciu faulach ze strony gospodarzy Chrobry miał przedłużony rzut karny. Dominika Kubraka pokonał Grzegorz Nowak. Po 20 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 2:1 dla Portowców. W 37 minucie był remis 2:2, a Kubraka pokonał Pietruszko . Na szczęście w ostatniej minucie gola na wagę trzech punktów dla szczecinian zdobył Kubik. Za tydzień kolejny mecz w hali Azoty Arena, rywalem szczecińskich futsalistów będzie drużyna GAF Jasna Gliwice.

Pogoń '04 Szczecin - Euromaster Chrobry Głogów 3:2 (2:1)
Bramki: Tubacki (2), Kubik 2 (10, 40) - Nowak (16), Pietruszko (37)

Pogoń: Kubrak, Koszmider - Bugański, Tubacki, Krzymiński, Żebrowski, Gepert, Sharovara, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogon04.szczecin.pl