Rekord nie dał szans Pogoni
autor: aszefRekord Bielsko-Biała po raz drugi w tym sezonie rozgromił Pogoń '04 Szczecin. Wicemistrzowie ulegli mistrzom 1:8.

Na początku żadna z drużyn nie miała wyraźnej przewagi. Oba zespoły stwarzały sobie sytuacje pod bramką przeciwników. Dokładniej piłkę rozgrywali gospodarze i w 6. minucie bliski zapewnienia im prowadzenia był Jan Janovsky. Czech jednak minimalnie się pomylił i piłka minęła lewy słupek bramki Łukasza Koszmidera.
Z upływem czasu przewagę zyskiwali bielszczanie. Wynik w 9. minucie otworzył Dmytro Kameko, który pewnym strzałem z dystansu pokonał naszego bramkarza. Po strzeleniu gola gospodarze złapali jeszcze większy wiatr w żagle. Nie trzeba było długo czekać, by Rekord podwyższył na 2:0. Po kilkunastu sekundach było już 2:1. Błyskawicznie grę wznowili szczecinianie i równie błyskawicznie strzelili kontaktowego gola. Dystans do gospodarzy zmniejszył Mateusz Gepert. Rajd lewą stroną Radka Polaska i dogranie do Kamila Kmiecika przyniosło Rekordzistom trzecie trafienie w meczu. Do przerwy wynik się nie zmienił i do szatni w lepszych nastrojach schodzili gospodarze, którzy prowadzili 3:1.

Drugą połowę kontratakiem rozpoczęli bielszczanie i w akcji 3 na 1 nie mieli problemów z pokonaniem naszego golkipera. Na listę strzelców wpisał się Radek Polasek. Portowcy jednak próbowali podkręcić tempo i utrzymywać się w natarciu. Na nic zdały się jednak zaskakujące strzały Oleksandra Shamotija czy Daniela Maćkiewicza. Z upływem czasu Portowcy grali coraz bardziej nerwowo, niedokładnie, a gospodarze nie mieli problemów z odczytaniem ich podań. To nie był też najlepszy mecz szczecinian, jeśli chodzi o postawę w defensywie.

Kolejne błędy czy straty zemściły się trafieniami dla Rekordu. Rafał Franz dograł do Artura Popławskiego, który ustanowił wynik 5:1. Szóstą bramkę dołożył Kamil Kmiecik, który trafił po samotnym rajdzie lewą stroną boiska. Minutę później piłkę do własnej bramki skierował Mateusz Krzymiński. Przyjezdnych strzałem na 8:1 pogrążył Łukasz Biel. Portowcy byli bezradni wobec dobrze dysponowanych gospodarzy.

W następnej kolejce Pogoń '04 na wyjeździe zagra z Gattą Active Zduńska Wola.

Rekord Bielsko-Biała - Pogoń '04 Szczecin 8:1 (3:1)

Bramki: Kameko (9), Franz (12), Kmiecik 2 (14, 30), Polasek (21), Popławski (28), Krzymiński (31 - samob.), Biel (35) - Gepert (12)

Pogoń: Kubrak, Koszmider - Bugański, Tubacki, Gepert, Sharovara, Kubik,Krzymiński, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii, Jurczak.
�r�d�o: pogon04.szczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: szlemiel