Gryf wygrywa 3:1
W dniu 12 października 2014 roku został rozegrany mecz pomiędzy Gryfem Budowo, a Błękitnymi-Grodzisko Ostre Bardo na Euroboisku w Złocieńcu. Po spóźnieniu się sędziego, pierwszy gwizdek usłyszeliśmy z około dziesięciominutowym opóźnieniem, co przełożyło się na dłuższą rozgrzewkę. W pierwszych 15 minutach meczu obydwa zespoły prezentowały się podobnie. Niemal tak samo wyglądało posiadanie piłki. Wydaje się, że Gryf częściej gościł pod polem karnym gości. Niestety w 20. minucie po dośrodkowaniu piłka wpadła do bramki gospodarzy.
Wynik 0:1 utrzymywał się przez kolejny kwadrans, aż do momentu, gdy środkowy pomocnik Gryfa wyrównał na 1:1. Jak się później okazało, ta bramka była bardzo cenna, ponieważ do końca pierwszej połowy drużyna Gryfa twardo broniła oraz częściej była przy piłce, ale brakowało wykończenia dogodnych sytuacji.

Po przerwie przez dłuższy czas utrzymywał się brakowy remis. Oczko nie satysfakcjonowało w tym meczu żadnej ze stron. Drużynia z Budowa przycisnęła, co zaowocowało bramką po małym zamieszaniu w polu karnych gości. Goście szukali swojej szansy, ale byli bardzo nieskuteczni. Ostatnie pięć minut meczu zostało podsumowane efektownym strzałem na 3:1 dla gospodarzy, po wrzutce w szesnastkę. Bramka strzelona pozbawiła gości nadziei, a spóźniony na mecz sędzia zaraz zakończył spotkanie.

Podsumowując, mecz był trudny dla obu drużyn, w grze jednych i drugich panowała kultura oraz sportowe zachowanie. Następny mecz Gryf rozegra na wyjeździe z Polonią Stepień. Zachęcamy naszych kibiców do relacji na żywo w czasie trwania meczu na naszą stronę internetową.