Jeden, dwa, trzy, cztery, pięć, sześć
autor: PszczółekKibice z Barwic wierzyli w sobotnią wygraną Błoni, ale z pewnością mało kto myślał że Barwiczanie aż tak rozgromią Zawiszę Grzmiące w DERBOWYM spotkaniu. Podopieczni Ireneusza Polewskiego pokonali rywali zza miedzy 6-0.

Był to kapitalny mecz biało - zielonych. Zespół z Barwic potwierdził bardzo dobrą grę w rundzie jesiennej. Obrońcy z bramkarzem Mariuszem Kreftem zadbali o czyste konto a doświadczony strzelec Sebastian Głuszak wraz z Igor Walczakiem i bardzo zdolnymi wychowankami rozstrzelali Zawiszę Grzmiącą. W efekcie zespół z Barwic powrócił na fotel lidera i wyrasta na jednego z kandydatów do awansu.
Od początku meczu zespół Błoni ruszył do ostrożnych ataków. Prowadzenie Błoniom daje Sebastian Głuszak który pewnie wykonał rzut karny, 1-0. Jedenastka podyktowana była po zagraniu piłki ręką gracza gości. Bramkę na 2-0 strzela Dominik Łabul po podaniu Patryka Olczyka. Do przerwy 2-0 dla podopiecznych Irka Polewskiego.

Druga połowa była zdecydowanie zdominowana przez piłkarzy Błoni. Bramkę na 3-0 strzela po ładnym podaniu Łukasza Giżyckiego, Sebastian Głuszak. Kolejną bramkę w meczu strzelił Dominik Łabul który rozgrywał najlepszy mecz w rundzie jesiennej. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym sprytnie zachował się Dominik i umieścił piłkę w siatce. Zawisza w drugiej połowie miała jedną dobrą sytuację ale czujnie zachował się Darek Bartolewski który wybił piłkę z linii bramkowej. Piątą bramkę dla Błoni strzela najmłodszy gracz miejscowych Marek Bernaciak po dograniu Seby Głuszaka. Wynik spotkania na 6-0 ustala Sebastian Głuszak strzelając hattricka po podaniu Igora Walczaka.

Także w Barwicach są powody do radości. Błonie gromią Zawiszę i zimę zespół z Barwic spędzi na pierwszym miejscu w tabeli. Wiosna zweryfikuje pracę trenera Ireneusza Polewskiego. Kibicom z Barwic marzy się awans do V ligi. Dobrze przepracowany okres przygotowawczy do rundy wiosennej da nadzieje na ostateczny dobry wynik w tabeli. Ruchy transferowe przeprowadzone przed sezonem okazały się strzałem w dziesiątkę. Postawienie na miejscowego trenera jakim jest Ireneusz Polewski też było trafną decyzją prezesa Grzegorza Tomaszewicza. Jak na razie trener Polewski wykonuję bardzo dobrą pracę z zespołem oraz wprowadził świetną atmosferę w zespole.

relacjďż˝ dodaďż˝: jakubek14

Klasa Okręgowa - gr. Koszalin Płd. (2014/2015)