Kotwica zdobywa punkt na trudnym terenie
Po trzech przegranych z rzędu piłkarze Kotwicy Kołobrzeg zremisowali po dobrym meczu ze Stalą Stalowa Wola 2:2.
Bramki dla biało-niebieskich zdobywali w 43 minucie strzałem z dystansu Patryk Skórecki a w 79 minucie spotkania rzut karny wykorzystał Tomasz Rydzak. Mecz rozpoczął się nie najlepiej dla biało-niebieskich. Już w 7 minucie gry Stal Stalowa Wola zdobyła pierwszą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę celnie głową uderzył Tomasz Płonka i zrobiło się 1:0.
Kołobrzeżanie natychmiast rzucili się do odrabiania strat i rzeczywiście ich akcje były coraz bardziej składne. W 22 drugiej minucie meczu sędzia podyktował na korzyść Kotwicy rzut karny. Niestety tym razem etatowy wykonawca tego fragmentu gry Jakub Poznański okazał się nieskuteczny bo jego strzał obronił bramkarz gospodarzy Tomasz Wietecha.

Jednak biało-niebiescy niezdeprymowani tym niepowodzeniem atakowali dalej, a jednocześnie dobrze spisywali się w grze obronnej. W 43 minucie meczu fantastycznym golem popisał się Patryk Skórecki. Nasz skrzydłowy zdecydował się na mocne uderzenie z około 35 metrów i piłka wpadła w samo okienko bramki. Na tym zakończyła I połowa spotkania.

Na drugą część meczu biało-niebiescy wyszli w niezmienionym składzie. Jednak w poczynaniach gospodarzy widać było sporą mobilizację. Ale także Kotwica grała poukładaną piłkę. W 79 minucie spotkania sędzia po raz drugi zasądził rzut karny dla Kotwicy. Tym razem do wykonania jedenastki przystąpił Tomasz Rydzak, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzył i wyprowadził swoją drużyna na prowadzenie.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem naszej drużyny szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy. W 86 minucie meczu po rzucie rożnym Jakub Poznański niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki i tym samym ustalił wynik spotkania na 2:2.

Warto zauważyć, że w tym meczu Kotwica Kołobrzeg wystąpiła w niemal dokładnie takim składzie w jakim w minionym sezonie zdobywała awans do 2 ligi. Jedynymi graczami spoza tamtej drużyny byli dwaj młodzieżowcy - bramkarz Patryk Kamola oraz pomocnik Konrad Mularczyk.

Po tej kolejce w tabeli 2 ligi biało-niebiescy w dalszym ciągu zajmują 15 miejsce wyprzedzając Limanovię Limanowa, Wisłę Puławy oraz Górnik Wałbrzych. Właśnie ta ostatnia drużyna będzie kolejnym przeciwnikiem Kotwicy. Mecz 13 kolejki będzie rozegrany w sobotę 18 października o 18.00 na stadionie miejskim w Kołobrzegu.

2:2 - 87' - Poznański (samobójcza)

W 23. min. Poznański nie wykorzystał rzutu karnego.
Stal: Wietecha - Czarny, Kantor, Łanucha, Bartkiewicz, Tur (61' Pigan), Argasiński (90+2' Samołyk), Płonka (68' Michałek), Bogacz, Sekulski, Giel (46' Kałat)
Rezerwowi: Wołoszyn, Pigan, Michałek, Samołyk, Kowalski, Kałat, Mikołajczak.

Kotwica: Kamola - Chruściński, Poznański, Kokosiński, Cebulski, Pietras, Mularczyk (88' Korczyński), Skórecki (90+3' Duwe), Rydzak (81' Bejuk), Biegański (73' Ropiejko), Danilczyk.
Rezerwowi: Mika, Szutenberg, Korczyński, Pikuła, Bejuk, Ropiejko, Duwe.

żółte kartki: 45+1' - Łanucha (SSW), 58' - Tur (obaj Stal) / 8' - Kokosiński (Kotwica) sędzia: Jacek Lis (Katowice)

Dane pomogli uzupełnić: CAPONE, Kolberg - dziękujemy